Çevremizde Hangi Meslekler Faaliyet Gösteriyor

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 11 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


 1. Çevremizde Hangi Meslekler Faaliyet Göstermekte  Çevremizde en çok faliyet gösteren ve en çok ihtiyaç duyulan mesleklerin başında Öğretmenlik mesleği gelmekte.Ayrıca Doktorluk,Polis,Eczacı,Şoför gibi birçok meslek faliyet göstermektedir.

  Öğretmen Çalıştığı eğitim kurumunda; öğrencilere eğitim ve öğretim teknikleri ile ilgili eğitim veren kişiye denir.

  Otobüs şoförü ülke içinde ve dışında otobüsle seyahat etmek isteyen insanları rahat ve güvenli bir şekilde istedikleri yere götüren kişidir.

  Hakim Devlet ile birey arasında veya bireylerin kendi aralarındaki veya iki idare arasındaki anlaşmazlıklar ile kamu düzenini bozan suçlara ilişkin konuları, Anayasaya, Kanunlara ve hukuka uygun olarak inceleyen, vicdani kanaatine göre ve bağımsız olarak karar veren kişiye Hakim denir.

  Hemşire Bireyleri; hastalıklardan korunma yolları konusunda bilgilendiren, beden veya ruh sağlığının bozulması halinde hekim tarafından verilen tedaviyi uygulayan, hasta bakımını planlayan, uygulayan, denetleyen ve izleyen kişilerdir.

  İtfaiyeci Bir itfaiye teşkilatının üyesi olarak, yangınlara karşı önlem alınmasını sağlayan ,yangın söndürme ve yangından can ve mal kurtarma çalışmalarında bulunan, yangın dışında doğal afetler sonucu meydana gelen olaylarda arama, kurtarma ve ilkyardım müdahaleleri yapan kişilere itfayeci denir.

  Diş doktoru Diş sağlığının korunması, diş ve ağız boşluğu hastalıklarının tedavisi için gerekli çalışmaları yapan kişilerdir.