Çevre ve Doğa İle İlgili Çalışma Yapan Sivil Toplum Örgütleri Hangileridir

'Güncel Bilgiler' forumunda HazaN tarafından 21 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


 1. Çevre ile ilgili çalaşma yapan örgütler
  Doğayla ilgili çalaşma yapan sivil toplu örgütleri

  Çevre ve Doğa ile ilgili çalışma yapan sivil toplum örgütleri şunlardır...

  Türkiye Çevre Vakfı
  Türkiye Çevre Vakfı Kamuoyunu aydınlatma, çevre ile ilgili araştırma ve yayın hizmetleri veren vakıf, özellikle çevre hukuku konusunda çaba gösteriyor.

  Türkiye Çevre Koruma ve Yeşillendirme Kurumu
  Türkiye Çevre Koruma ve Yeşillendirme Kurumu Gönüllülük yöntemi ile çalışan kurum ve çevre koruma projeleri, yayınları, güncel çevre felaketleri hakkında bilgiler.

  Greenpeace
  Greenpeace Türkiye Greenpeace ve üyelik hakkında bilgiler, bilimsel raporlar, eylem haberleri ve fotoğrafları, video klipler ve kampanya bilgileri.

  Doğal Hayatı Koruma Derneği
  Doğal Hayatı Koruma Derneği Worldwildlife Fund (WWF)'ın Türkiye temsilciliğini de yapan dernek ve aktiviteleri hakkında bilgiler, geçmişteki başarılarını içeren bir galeri, ve üyelik bilgileri.

  ÇEKUL Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtm
  ÇEKUL Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı Türkiye'nin zengin doğal ve kültürel varlıklarını korumak, yaşatmak ve tanıtmak için çeşitli projeler üreten ve uygulamaya koyan kuruluş

  Çevko Çevre Koruma Derneği
  Çevko Çevre Koruma Derneği Çevre koruma ve atıkları yeniden değerlendirme faaliyetleri, yayınları
    2. Cevap: Çevre ve Doğa İle İlgili Çalışma Yapan Sivil Toplum Örgütleri Hangileridir

  Çok iyi olmuş vallaha yardımınız için teşekkürler
    3. Cevap: Çevre ve Doğa İle İlgili Çalışma Yapan Sivil Toplum Örgütleri Hangileridir

  Çatalağzında bulunan 5 ünite termik santraller den sadece 1 tanesinin SANTRAL İSG cilerin kendileri çevreye ağır metaller karbondioksit zararlı gazlar ve zehirlerin yaydığını söylediler .Şu anda hertaraf yemyeşil Ama sadece kuru yeşil meyve ağaçları eskisi gibi meyva vermemeye başladı ve ağaçlar tet tek kuruyor Astım hastalıkları çoğaldı BİZ ELEKTRİKSİZDE YAŞARIZ AMA SAĞLIKSIZ YAŞAYAMAYIZ BÜTÜN TERMİK SANTRALLER KAPATILSIN İSTİYORUM ZARARSIZ DOĞAL SANTRALLER KURULSUN.BİZ ÖLDÜRÜLMEYİ HAKETMİYORUZ. ÇEVRECİLER HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR.