çevre kirliliği örnekleri

'Sorun Cevaplayalım' forumunda YAREN tarafından 10 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Son yıllarda teknoloji ve sanayinin hızla gelişmesi, çevre sorunlarının da artmasına sebep olmuştur. Artan nüfusla birlikte devreye giren altyapılar, faaliyete geçtikleri günde bile yetersiz kalmaktadır. Bu plansız endüstrileşme ve sağlıksız kentleşme, nükleer denemeler, bölgesel savaşlar, verimi artırmak amacıyla tarımda kimyasal maddelerin bilinçsizce kullanılmasıyla birlikte, gerekli çevresel önlemler alınmadan ve arıtma tesisleri kurulmadan yoğun üretime geçen sanayi tesisleri, çevre kirliliğini tehlikeli boyutlara çıkarmıştır. Yapılan araştırmalar Dünyadaki mevcut çevre kirliliğinin % 50 'sinin, son 35 yılda meydana geldiğini ortaya koymaktadır. Hızlı nüfus artışı, çevre sorunlarına önemli bir kaynak teşkil etmektedir.

  Türkiye, OECD ülkeleri arasında en yüksek nüfus artış oranına sahiptir.Birleşmiş milletlerin yaptığı nüfus tahminlerine göre, Türkiye nüfusunun 2025 yılında 92 milyona yükselmesi beklenmektedir. Bu durum ülkemizin bugün olduğu kadar, gelecekte de çevre sorunları ile karşılaşacağının bir göstergesidir.
    2. Çevre Kirliliği

  Yere çöp atmak
  Su şişelerini abuk subuk yerlere atmak
  Araba egsoz gazları
  Sigaralar
  Sigara İzmaritleri
  BUNLARIN HEPSİ ÇEVRE KİRLLİĞİ
    3. parfümler
  teknolojik aletler
  çöpler
  ağaçların kesilmesi
  ozon tabakasının delinmesi
  egsozlar
  sigarala
  yapay malzemeler
  plastikler
  lastikler
  doğada çözülemeyen maddeler
  vb.
  Çevre kirliliğidir.
    4. arkadaşlar fabrika dumanları fabrika atıkları araba egsozlarıçevremizde duyduğumuz bir numara çevre kirlilikleridir bence araba ve fabrika borularına filtre takılmalı . fabrikaların atık suları ya arıtılmalı yadan büyük bir yere dökülmeli yani (kapalı ve büyük kimsenin giremeyeceği bir alan) çevreyi kirletemiyecekleri bir alan kirletilenen alanın temizlenmesi ve insan kaybının önlenmesi.:)
    5. Arkadaşlar çok teşekkür ederim çevreyle ilgili ödevi i sizin sayenizde yani cevap verdiğiniz örnekler sayesinde 100 aldım hepinize teşekkür ederim canım arkadaşlarım
    6. arkadaşlar hepinize teşekkürler ban asitedeki yazılar değil örnkelerdeki arkdaşların yazdıkları yardomcı oldu ... ama tabi sitenin yazdıkları da işimi gördü..:f20::
    7. fabrikadam çikan dumanlar
  yerlere çöp atmak
  lavabolardan atılan atık yağlar
  ağaç kesmek
  bosbosuna yanan ışıklarl

  bunların hepsi çevre kirliliğine neden olur ☺☺☺
   


Similar Threads: çevre kirliliği
Forum Başlık Tarih
Sorun Cevaplayalım çevre kirliliğinin hayvanlar üzerindeki etkileri 1 Mart 2015
Sorun Cevaplayalım Çevre kirliliği ile ilgili 4 kıtalık şiir 23 Nisan 2012
Sorun Cevaplayalım Cevre kirliliğinin canlılar uzerindeki olumsuz etkileri nelerdir ? 24 Eylül 2012
Sorun Cevaplayalım çevre kirliliğiyle ilgili kısa şiirler ve yazılar 20 Mart 2012
Sorun Cevaplayalım çevre kirliliğinin nedenleri nelerdir 28 Şubat 2012