Cevizin Vücudumuza Faydaları

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 27 Ağu 2013 tarihinde açılan konu

 1. Ceviz insana kendini iyi hisettiren zengin omega 3 kaynağıdır aynı zamanda ceviz son derece besleyicidir beyni korur.Ceviz alırken renginin sarı değil de beyaz olmasına dikkat etmelisiniz.

  Ceviz vitamin, mineral, protein ve lif açısından çok besleyici bir besin kaynağıdır.Ceviz İçerdiği Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri sayesinde beyin ve zeka gelişimini destekler. Vücuda enerji vermenin yanında hafızayı kuvvetlendirmek için birebirdir.

  [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/cevizinfaydalari-29309.jpg]cevizinfaydalari-29309[/IMGALT]

  Ceviz ruh halimizi düzeltir diğer yemişler arasında en yüksek oranda omega-3 yağı içeren besin kaynağıdır ceviz. Omega-3'ler, trigliseridlerin düşmesine yardımcı olmak ve damarlarda plak oluşumunu azaltmak gibi sağladığı önemli faydaların yanında, aynı zamanda çeşitli seviyedeki beyin fonksiyonları da desteklemeye yarar.Çeşitli incelemeler omega 3 verilen okul çağındaki çocukların dikkatinin önemli derecede arttığını, davranış bozukluklarının azaldığını, göstermektedir.

  Çocuklarımıza balık yedirmek, hatta bunu onların beslenme çantalarına koyarak okula götürmelerini sağlamak zor olduğuna göre en iyi besin kaynağı cevizdir çocuklarımız için gerçekten harika bir besin tercihidir.Ceviz Vücudumuzdaki zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardım eder. Kolesterolü düşürmeye yardımcıdır. Hazımsızlığı giderir. İshal, kabızlık ve dizanteriyi giderir. Göğüs ağrılarında ve öksürükte faydası görülür. Ceviz yağı Bağırsak kurtlarını döker. Ayrıca ceviz cildinizdeki lekelere sürülüp ovulursa lekeleri giderecektir. Nasırlara sürülürse iyileştirir. Ceviz, Bal ile birlikte yenirse basura iyi gelir.
   
Yükleniyor...