Ceviz ve Ceviz Yağının Faydaları

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 21 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


 1. Ceviz ve Ceviz Yağının Faydaları Nelerdir?  Cevizin faydalarını bilmeyen yoktur özellikle çocuk gelişiminde büyük yeri olan ceviz ve ceviz yapının faydalarını sizlerle paylaşacağız yazımızda.Ceviz ve ceviz yağı birçok derde devadır sağlık açısından olsun güzelliğimiz açısından olsun çok faydalı olan ceviz ve ceviz yağının faydalarını sizlerle paylaşmak istedik bakın ceviz ve ceviz yağğı nelere iyi geliyor hep birlikte öğreniyoruz.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/cevizyagivefaydalari-21616.jpg]cevizyagivefaydalari-21616[/IMGALT]

  Ceviz ve Ceviz yağının faydaları  Ceviz bol miktarda A, B1, B2, C, E ve K vitaminleri ile Chinon Juglon adlı aktif madde içeren cevizin hem içi, hem ağacının kabukları hem de yaprakları pek çok sağlık sorununa iyi geldiğini biliyormuydunuz?Cevizin yaprakları ve kabuklarıyla hazırlanan karışımlar kanı temizler, kansızlığı giderir. İshal ve dizanteriyi kesmeye yarar.Ceviz verem ve şeker hastalığında hem besleyici, hem de tedavi edicidir.Ceviz saçları ve elleri boyamakta da kullanılır.Sabahları kahvaltıda ceviz içi yenmesinin zekayı geliştiriyor.

  Ceviz yağının nasırlar üzerindeki etkilerini bilmenizde yarar var nasır üzerine konulan ceviz yağı zamanla bunların yok olmasını sağlıyor.Ceviz yaprakları banyo suyuna karışıtılırsa ciltte bulunan lekelere iyi geldiği söyleniyor.Ceviz yağı yüzdeki lekelere çok iyi geliyor ceviz yağını lekelerin üzeirne sürün ve masaj yapın.