Cep telefonuna gelen mesajları şikayet adresi

'Sosyal Konular' forumunda Demet tarafından 24 Tem 2015 tarihinde açılan konu

 1. İzinsiz reklam mesaj SMS'leri nereye şikayet ederim.

  Cep Telefonlarına gelen izinsiz reklam mesajları 1 Mayıs 2015 itibari ile yasaklanmasına rağmen firmalar ısrarla mesaj göndermeye devam ediyor. Laftan anlamayan bu firmaları artık şikayet edeceğimiz bir kurum bulunuyor.
  Şuana kadar gelen şikayetleri yazılı olarak alan Ticaret ve Gümrük bakanlığı işin daha hızlı ilerlemesi için internet üzerinden şikayetleri almaya başladı ve “E-ileti şikâyeti” adı verilen bölüm oluşturuldu. tiss.gtb.gov.tr adlı siteye girdiğimizde çok basit bir şekilde şikayetlerimizi iletebiliyoruz..

  http://tiss.gtb.gov.tr/ adlı siteye giriş yapıyoruz aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi gelen ekrana TC kimlik numaramızı, Doğum tarimizi yıl olarak vede Cep telefon numaramızı yazıyoruz. ve Cep telefonumuza gelen 4 haneli güvenlik kondu ile sisteme giriş yapıyoruz.
  forumdas.

  Sisteme giriş yaptıktan sonra Sol menüde Aşağıdaki seçenekler karşımıza çıkacak şikayetimiz hangisi ile alakalı ise o bölüme tıklayıp gerekli formu doldurduktan sonra formu gönderebilirsiniz.
  sms.

  sms2.


  Artık bundan sonrasını izinsiz reklam Mesajı gönderen firmalar düşünsün ısrarla devam ederlerse, para cezasını da ödemek zorunda kalacaklar.
   
 2. Teşekkürler bu iyi oldu.