Cep telefonum suya düştü ne yapmalıyım?

'Etüt Merkezi' forumunda HazaN tarafından 2 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Cep telefonunuzu suya, denize yada tuvalete düşürdüyseniz eğer lütfen herkesin yaptığı yanlışı yapıp saç kurutma makinesi ile kurutmayın. Bu hayatınızın hatası olabilir :f20:

  İşte telefonunuz suya düştüğünde yapmanız gerekenler...

  TATLI SUYA DÜŞERSE:
  İlk olarak cihazın pilini çıkarın... Kısa devre yapmasını önleyin... Daha sonra SIM kartı yuvadan çıkarın. Cep telefonunuzu kaybetseniz dahi SIM kartlar çalışmaya devam ediyor.
  -Pil ve SIM kartı çıkardıktan sonra cihazı kuru bir bezle hızlı bir şekilde kurulayın...
  ELEKTRİK SÜPERGESİ: Cihaz içindeki nem doğal bir şekilde buharlaştığı taktirde telefonun kurtulma ihtimali daha fazla... Bunu yapmanın en iyi yolu ise bir elektrik süpürgesi ile içine, ortamdaki havanın üflenmesi ya da çekiş özelliği olan bir elektrik süpürgesi ile içerideki havanın dışarı çıkarılması.
  -PİRİNÇ KAVANOZU: Kurulandığı halde içinde hala nem olan cep telefonlarını tamamen kurutmanın en iyi yolu ise pirinç taneleri ile dolu bir kavanozun ortasına koyup ağzını kapatmak ve en az bir gün bekletmek. Pirinç taneleri ortamdaki nemi hızla emebiliyor.
  -TUVALETE DÜŞERSE: Cihazlar ''tuvalete düşürülmediği sürece'' alkolle temizlenmemesi gerekiyor. Solvent içerikli olan alkol, cihaz içindeki plastik bağlantıları eritebiliyor. Bunun yerine hırdavatçılardan temin edebilen ''Denature'' alkol kullanılabilir.
  -DENİZE DÜŞERSE: Telefonunu denize düşürenlerin, cihazı sudan çıkarıp bu sefer tatlı suya bırakmaları daha sonra oradan da çıkarıp kurulamaları gerekiyor. Çünkü tuzlu su barındırdığı kristallerden dolayı cihazın bazı parçalarına zarar verebiliyor.
    2. Cevap: Cep telefonum suya düştü ne yapmalıyım?

  2 telefon gitti bu yuzden :( teşekkürler güzel paylaşım
    3. Cevap: Cep telefonum suya düştü ne yapmalıyım?

  hiç böle bişey gelmedi başıma ama gelirse uygularım teşekkürler hazanımmm:f118:
    4. Cevap: Cep telefonum suya düştü ne yapmalıyım?

  cep telefonu suya düştümü kolay bir yolu var en yakın çöp bidonuna atmak:f196:
    5. Cevap: Cep telefonum suya düştü ne yapmalıyım?

  Bravo..İşte budur..Öyle temizlemeyle falan uğraşmayın..Discoverer'ın da dediği gibi doğrudan temize havale edin...Gidin yenisini alın.Hem siz kazanın hem Ekonomi kazansın :))))
    6. Cevap: Cep telefonum suya düştü ne yapmalıyım?

  ya tamam bunların hepsi çok doğru.......... bunları yapmanız gerekiyor ama bataryayı 1 gün bekledikten sonra takmak gerekiyo aklınızda bulunsun;):f19:
    7. Cevap: Cep telefonum suya düştü ne yapmalıyım?

  Size bir soru telefonun bataryası suya düşerse nolur.???????????????????............................ ...........(batar ya)............
    8. Cevap: Cep telefonum suya düştü ne yapmalıyım?

  telofonum tatlı suya düşü süprgeyle içni çektirdim fön makinasıyla şöyle 20 saniye kuruttum herşeyi çıkarıp güneşe koydum aam karşı tarafa sesim gitmiyo ne ypmalıyım
    9. Cevap: Cep telefonum suya düştü ne yapmalıyım?

  Ben öğrenciyim ve telefonumu çok seviyorum onu atarsam annem bana bidaha cep telefonu alırmı? bide corby 2
    10. Cevap: Cep telefonum suya düştü ne yapmalıyım?

  bataryasını çıkar güneşin karşısına kat