Cep telefonlarıyla ilgili bir kaç ayrıntı...

'Teknoloji Haberleri' forumunda chemist tarafından 22 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu


 1. Cep telefonlarıyla ilgili bir kaç ayrıntı


  Eğer telefonunuz kapsama alanı dışındaysa, ve acil bir durum var ise, 112 çevirin. Varolan herhangi bir network bulunup, yardım isteyebilirsiniz. Daha enteresanı,tuş takıınız kilitli olsa dahi,112 çevrilebilir.

  EĞER UZAKTAN KUMANDALI ARAÇ ANAHTARINIZI ARACINIZDA KİLİTLİ UNUTURSANIZ

  Aracınızın yedek anahtarı başka birinde varsa, ( aradaki mesafe ne olursa olsun) o kişiyi cep telefonunuzla arayın. Aracınızın kapısına 25-30 cm uzakta cep telefonunuzu tutun, karsı taraf da yedek anahtarın açma düğmesine(cep telefonuna yakın bir mesafede tutarak) basın. Kapınız acılacaktır. Bagaj için de geçerlidir.

  GİZLİ PİL GÜCÜ

  Eğer cep telefonunuzun pili çok düşükse ve acil bir telefon bekliyor iseniz; Nokialar, rezerve pile sahiptir. *3370# tuşlarına basarak,telefonunuzu, rezerv pille çalışır hala getirebilirsiniz. Cihazınız pil seviyesinde % 50 artış gösterecek ve telefonunuzu şarj ettiğinizde, rezerv piliniz de tekrar dolacaktır.

  444 0 911

  Türkiye'deki tüm hastaneler ayni numarada birleşti. Acil durumlarda 444 0 911 numaralı telefon hattını arayan vatandaşlar, en yakin hastaneye en hızlı şekilde ulaşabilecek, ilgili hastaneden ambulans anında yola çıkacak.

  Cep telefonundan aranma durumunda ise oturulan şehrin alan kodu ile birlikte 444 0 911 numaralı hat aranacak. Örneğin cep telefonundan 0 212 444 0 911 numarayı arayan vatandaş, İstanbul'da, kendisinin bulunduğu noktaya en yakın hastaneye en hızlı şekilde ulaşabilecek.

  Sabit telefonla aramada ise herhangi bir kod çevirmeden direkt 444 0 911 aranacak. Bu telefon arandığında kişiye en yakın hastaneden ambulans olay yerine gönderilecek
   


Similar Threads: telefonlarıyla ilgili
Forum Başlık Tarih
Teknoloji Haberleri Vy canis majoris adlı yıldızla ilgili bilgi 21 Eylül 2016
Teknoloji Haberleri Teknolojinin gelişmesiyle beraber hücrenin yapısı ile ilgili öne sürülen görüşler 3 Eylül 2016
Teknoloji Haberleri Galaxy S4 İle İlgili Söylentiler 21 Ocak 2013
Teknoloji Haberleri Meyve çeirdekleri ile ilgili 9 Ocak 2010