Cep Telefonları Nereli?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Pardus tarafından 24 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. NOKİA
  Şu sıralar N8 modeliyle dikkat çeken firma Finlandiye kökenli.

  İPHONE

  iPhone 4 sayesinde heryerde konuşalan firma Amerika temelli bir firma. Ancak zaman içerisinde çok uluslu bir şirkete dönüştü.

  SAMSUNG

  Geçtiğimiz yıldan itibaren telefon üretimine daha fazla önem vermeye başlayan Samsung bir Güney Kore firması. Samsung şu anda akıllı telefon pazarının iddialı isimlerinden..

  LG

  Teknoloji dünyasından mobil sektöre genişlemeye başlayan bir diğer firma ise LG. Güney Kore kökenli firma şu sıralar Chocolate adını altında topladığı telefonlarıyla ilgi görüyor.

  HTC

  Açılımı High Tech Computer olan HTC çıkardığı akıllı telefonlarla iPhone'un en büyük rakiplerinden biri oldu. Tayvan'lı firma EVO 4G modeli sayesinde oldukça ilgi çekiyor.

  ASUS

  Donanım ürünleri üreten firma Apple'a meydan okumak için cep telefonu sektörüne de el attı. Çin kökenli Asus Garmin adlı telefonuyla akılıl telefon pazarında ilgi çekti...

  SONY-ERİCSSON

  İsveç kökenli Ericsson'u satın alan Sony telefon sektöründe etkili bir isim olmuştu. Sony Ericsson Japon ve İsviçre'nin ortaklığındaki bir şirket.

  MOTOROLA

  Cep telefonu sektörünün en iddialı firmalarından biri olan Motrola 2000'lerin başıyla büyük bir düşüş yaşamaya başlamıştı. Firma 5-6 yıl önce iflasın eşiğine geldi. Ancak Amerika kökenli firma akıllı telefon pazarına yatırım yaparak küllerinden tekrar doğdu.

  RİM

  Esas adı RIM olmasına rağmen firma Blackberry marka telefonlarıyla hatırlanıyor. Kanadalı firma iPhone'un en büyük rakibi olan ürünlerin üreticisi.

  MİCROSOFT

  Yazılım sektöründen tanıdığımız firma Apple'a rakip olmak için mobil pazara giren şirketlerden biri. Windows Mobile işletim sistemi sayesinde takip ettiği pazarın boşluklarını iyi bilen Microsoft Kin One'la bu konulara yatırım yaptı. Amerika kökenli olan firma şu anda çok ululu bir oluşma sahip
    2. TOSHİBA

  Teknoloji sektöründen tanınan Japon firma mobil pazara da yatırım yapmaya başladı.

  HP PALM

  Akıllı telefon konseptinin fikir babalarından olan Palm başarısız pazarlama stratejisi nedeniyle pazarda rakipleri kadın etkin olamadı. Geçtiğimiz ay HP tarafından satın alınan firma mobil pazara etkili bir geri dönüş yapmayı planlıyor. HP ve Palm Amerika kökenli firmalar.
   


 3. Lmn

  Lmn


  Çok güzel bir bilgi olmuş

  Teşekkürler Pardus Abi..
   


Similar Threads: Telefonları Nereli
Forum Başlık Tarih
Bunları biliyormusunuz Yurtdışından Gelen Cep Telefonlarının Kaydı 13 Eylül 2012
Bunları biliyormusunuz Acil Durum Telefonları Nelerdir 5 Ağustos 2011
Bunları biliyormusunuz ÖSYM Büro Adresleri - ÖSYM Büro Telefonları 6 Temmuz 2009
Bunları biliyormusunuz Hürrem Sultan Aslen Nerelidir? 10 Şubat 2013
Bunları biliyormusunuz Gangnam Style Nereli 21 Kasım 2012