Cep Telefonları Klozetlerden Daha Kirli

'Sosyal Konular' forumunda zamaneanne tarafından 4 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Evet yanlış duymadınız; günün büyük bir kısmında yanımızda olan cep telefonları klozetlerden daha kirli, yani bakteri dolu. Uganda'da bir adamın, bir hastanenin karatina bölümünden çaldığı cep telefonundan Ebola virüsü kapması, cep telefonlarındaki tehlikeyi gözler önüne seriyor.

  Arizona Üniversitesinden mikrobiyolog Charles Gerbaya göre, cep telefonundan hastalık kapmak için Ebola salgını olmasına da gerek yok. Tuvaletlerin sık sık temizlenmesine karşın cep telefonu gibi sık kullanılan araçlar böyle bir rutin temizlikten geçmiyor. Bu da onların daha çok bakteri barındırmasına neden oluyor.

  Cep telefonlarının yarattığı tehlikenin bir sebebi de yüze ve ağıza yakın tutuluyor olması ve insanların elektronik eşyaları temizlemede pek istikrarlı davranmamaları.

  Uzmanlar tehlikeyi azaltmak için telefonların başka kişilerle ortak kullanılmamasını ve antibakteriyel temizleyicilerle temizlenmesini tavsiye ediyor. Antibakteriyel spreyler eşyaya zarar verse bile mendillerle zarar vermeden temizlemek mümkün.
   
 2. Cevap: Cep Telefonları Klozetlerden Daha Kirli

  Anladığım kadarıyla Sürekli elinde telefon la dolaşan bir garsondan sipariş istememek gerekiyor :)