Cenk Gürpınar kimdir kısaca

'Resimli Konular' forumunda Aysell tarafından 25 Nisan 2009 tarihinde açılan konu


  1. Cenk Gürpınar, 07 Ocak 1984'te İstanbul'da doğdu.
    Cenk Gürpınar, Acemi Cadı, Esir Kalpler, İlk Göz Ağrısı ve Hayat Bilgisi dizilerinde rol almıştır. Bu dizilerdeki rollerinden en çok dikkat çekeni ise Acemi Cadı olmuştur. Canlandırdığı "Cenk" karakteri ile pek çok hayran kazanmıştır. Dizinin baş karakterlerinden Selim'in arkadaşı olarak rol almaktadır. Pek önemli bir rolü yoktur. Dizideki "Ceren" karakteri ona aşıktır ve o da öyle görünmektedir. Ancak daha sonra Cenk'in diziden ayrılmasıyla Ceren de Murat'a aşık olur.

    Cenk Gürpınar, Basketbol, futbol, binicilik, kayak, dublaj, vokal ve araba kullanmak hobileri arasındadır. Oğlak burcudur. Göz rengi kahverengi, boyu 1.78 m, ağırlığı 68 kg'dır. İngilizce ve Rusça bilmektedir.

    Cenk Gürpınar, Acemi Cadi dizisinin öncesinde ve sonrasında birçok reklam filminde rol almıştır. Bunlardan bazıları; Coca Cola, Discreet, Ülker, Permatik, Alpet, Fiat, Carrefour ve Nescafe reklamlarıdır. Halen ATV'nin dizisi olan SeLeNa'da Erdem karakterini canlandırmaktadır. İstanbul Üniversitesi Rus Dili Ve Edebiyatı mezunudur.

    Cenk Gürpınar1.jpg Cenk Gürpınar2.jpg