Cem Özkan Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 6 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Cem Özkan Fotoğrafları

  Cem Özkan Biyografisi

  Cem Özkan 27 Mayıs 1969da İstanbulda doğdu.Cem Özkanın Müzikle tanışması 1987 yılında aldığı bas gitarıyla başladı. Gitarı eline aldıktan çok kısa bir süre sonra Ömer Ahunbay, Hakan Özer, Tarkan Mumkale ve Mehmet Gencer ile birlikte daha sonra adı China Band olarak değişen Waithing For The China adlı grubu kurdu.

  Cem Özkan 1989 Yılında Amerikaya gitti. Amerikada yaşadığı yaklaşık 8 yıl içinde çeşitli gruplarda bas gitar çaldı. Bu sırada da Türkiye ile bağlarını tamamen koparmayan Cem Özkan 2000 yılında Türkiyeye kesin dönüş yaptı. Döndükten sonra eski arkadaşları Ömer Ahunbay, Hakan Özer ve Oğuz Kaplangı ile Rebel Movesu kurarak bas gitarist olarak gruptaki yerini aldı.

  Cem Özkan 2005 Yılında Hasan Umut Önder ile kendi stüdyosu Soundchecki açtı. Bu sırada Rebel Movesun ilk albümü piyasadaki yerini aldı.

  1996dan beri yaptığı kendi bestelerini Can Şengün prodüktürlüğünde bir albümde toplamaya karar verdi ve 2006 Şubat itibari ile de kayıtlar başladı. Eğlenceli ama bir o kadar da yorucu bir dönemden sonra albümün kayıtları bitirildi.

  Cem Özkan Resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]