Çekici görünmenin yolları ve sırları

'Kişisel Bakım' forumunda Aysell tarafından 10 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Çekici görünmenin yolları
  Güzel görünmenin yolları
  Çekici görünmenin sırları


  [​IMG]

  Sizde güzel ve çekici görünmek mi istiyorsunuz? O zaman bu öneriler sizin için :f196:

  Gözleriniz konuşsun

  Çarpıcı gözlere sahip olmanın ilk yolu göz renginize en uygun far rengini seçmek. Göz kapaklarınızda bir rengin farklı tonlarını kullanabileceğiniz gibi tamamen kontrast tonları da tercih edebilirsiniz. Gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız, koyu tonlardan ve buğulu makyajlardan kaçınmalısınız.
  Farı göz kapaklarınızın tamamını kaplayacak şekilde uygulayın ancak kaş kemiğine kadar taşırmayın. Kirpiklerinizin tam dibine yumuşak yapılı bir göz kalemi çekin ve kulak çubuğuyla bu hattı hafifçe dağıtın. Ardından kirpiklerinizi tek tek ayırıp kıvıran yoğun bir maskara uygulayın.

  Dolgun dudaklar

  Tıpkı gözler gibi dudaklar da, koyu renk ruj kullanıldığında daha küçük görünür. Dudaklara dolgunluk verirken rengin yanı sıra dudak parlatıcısı ya da rujun kıvamına da önem verin. Sıvı, su bazlı ve ışığı yansıtan ruj ya da parlatıcılar dudaklarda illüzyon etkisi yaparak hacimli görünmelerini sağlar.
  Dudaklarınızı fırça yardımıyla ten renginizden iki ton daha koyu bir kapatıcıyla çerçeveleyin. Bu teknik, kapatıcı kaleme oranla daha doğal bir görünüm verir. Daha sonra dudaklarınıza altın ya da şeftali tonlarında bir parlatıcı uygulayın.

  Havalı saçlar

  Saçlarınız ince telliyse ve ne yaparsanız yapın hacimli görünmüyorsa, özel hacim veren şampuan ve saç kremleri edinmeniz yerinde olur. Bunları saçlarınızı her yıkadığınızda kullanın. Ardından saçlarınızı kurutmadan önce hacim veren ve dolgunluk katan bakım ürününü, saçınızın kökünden ucuna doğru uygulayın.
  Saçlarınızı kuruturken diplerine parmak uçlarınızla masaj yapın. Saçlarınız kuruduğunda da oval bir saç fırçasıyla tarayın. Son olarak başınızı aşağıya doğru eğerek saç kurutma makinesini soğuk konumuna getirerek saçlarınızı kabartın. Saçlarınıza iri dalgalarla hacim vermek istiyorsanız, kıvırcık ya da dalga veren saç şekillendiricilerden de kullanabilirsiniz.
   


Similar Threads: Çekici görünmenin
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Kadını çekici kılan unsurlar 5 Ocak 2012
Kişisel Bakım Makyajsız güzel görünmenin yolları 30 Aralık 2012
Kişisel Bakım Güzel ve zinde görünmenin sırrı 3 Temmuz 2011
Kişisel Bakım Güzel görünmenin sırları 6 Nisan 2010
Kişisel Bakım Daha Uzun Görünmenin Sırrı 11 Haziran 2009