Casusluk aletleri

'Güncel Bilgiler' forumunda alemşah tarafından 5 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Günümüzde moda olan dinleme izleme gibi işlere yarıyacak bir kaç alet ve edevat dışında işe yarar başka şeylerde var.
  Koynunuzda Para Saklamaya Son

  [​IMG]

  Günümüzün en önemli sektörlerinden biri güvenlik. Fakat güvenlik ekipmanlarının pahalılığından dolayı babadan kalma yöntemleri kullanmak zorunda kalıyoruz doğal olarak. Ne bileyim oto hırsızına balkondan patates atmak, mahalleliyi toplayıp kızılcıkla hırsızın hafızasını silmek gibi yöntemler şahit olduklarımdandır.

  Pahalı yöntemlere nazaran yaratıcı yöntemler alım gücü düşük insanlar için güzel çözüm olabilir. Mesela örnekteki priz görünümlü ufacık çekmece gayet net ve yaratıcı ve hesaplı bir çözüm.

  Dünyanın En Küçük Dijital Fotoğraf Makinası

  [​IMG]

  Çılgın millet Japonlar, yine bir ilginç teknolojik ürünü insanlığın kullanımına sundular. Resimde gördüğünüz alet dünyanın en küçük dijital fotoğraf makinası ve video kaydedicisi. 4.4 x 2.9 x 1.2 cm boyutlarındaki aletin bazı özellikleri ise ; 5 Mp, 8 GB SD kart, 1.5 saat video kaydetme. Bir silgiden daha ufak olan bu alet, Japonya da büyük ilgi görmüş.

  Çakmak Şeklinde Gizli Kamera

  [​IMG]

  Herkesin birbirini gizli gizli dinlediği, takip ettiği ülkemizde, yoğun talep görebilecek bir ürün olan bu çakmak, bir kayıt cihazı. Şarj edilebilen pil ile çalışan bu ürün 8 saat video, 12 saat ses kaydı yapabiliyor. Ayrıca gerçekten çakmak olarak da kullanabiliyorsunuz.

  Meraklılar İçin Dinleme Cihazı

  [​IMG]

  Hepimizin çevresinde varolan aşırı meraklı tipler için ideal olan bu sapıklık ürünü, bir dinleme cihazı. Açık alanda 100 metreye kadar net ses alabilen alet, kapalı alanda 30 metre çekim gücüne sahip. Özel yaşamın zaten özellikten çıktığı günümüz dünyasına yakışır bir ürün.

  Cola Kutusu - Gizli Kayıt

  [​IMG]

  Bu alet Coca Cola kutusu görünümünde bir gizli kayıt cihazı. Gizli saklı işler çevirenler, şantajcılar, kamu görevlileri ve esrarengiz tipler için uygun olan bu ürün, 4 Gb kapasitelik ses ve görüntü kapasitesine sahip.

  Gizli İşler İçin Güvenlik


  [​IMG]

  Bu para, SD kartlarında gizli verileri olup, bu kartlarının başkaları tarafından bulunmasını istemeyen, gizli saklı işler çeviren, esrarengiz tipler için dizayn edilmiş. Kartı paranın içine koyup güvenli bir şekilde saklayabiliyorsunuz.

  Meraklılar İçin


  [​IMG]

  Bu cihazla yan odada / evde konuşululanlar rahatça dinlenebiliyor. Çin malı bu alet kalem pille çalışıyor. Duvara dayayıp sesleri hem dinliyor, hem de kayıt yapabiliyorsunuz. Resimdeki Çinli ne dinliyorsa artık kaptırmış kendini.

  Kravat Kamera

  [​IMG]

  Japon firması tarafından üretilen bu kravat içinde farkedilmesi çok zor bir kamera sistemi barındırıyor. 4 gb a kadar kesintisiz video kaydı yapan bu alet, mini bir uzaktan kumandaya da sahip.

  Kalem Kamera

  [​IMG]

  Bu kalem görünümündeki alet aslında bir kamera. Japonlar tarafından üretilmiş bu ürün, tam 7.5 saat video kaydı yapabiliyor.

  Casus Klavye

  [​IMG]

  Girişimci ruh Borca Ciner tarafından üretilen bir mikroişlemci, piyasada bulunan herhangi bir klavyeye entegre edilerek cihazı bir casusa dönüştürebiliyor. Klavyeden yapılan her türlü işlemi hafızasında tutan bir mikroişlemci Bunun yazılım halini keylogger olarak tanıyoruz fakat keylogger tipi programların antivirüs vb. güvenlik programları tarafından bulunması çok kolay. Mikroişlemci aynı mantıkta işliyor fakat tespit edilmesi imkansız çünkü yazılımdan bağımsız. Görebilmeniz için ancak şanseseri klavyeyi ikiye bölmeniz gerekiyor. Klavye sahibi istediği zaman klavyeden yapılan işlemleri okuyabiliyor.

  Mikroişlemcinin teknik özellikleri ise şöyle;

  - Dahili hafızasında 1 milyon karaktere kadar kayıt tutabiliyor.
  - Veri aktarım hızı 800 karakter/sn.
  - Piyasadaki her türlü klavyeye entegrasyonu yapılabiliyor.
    2. Cevap: Casusluk aletleri

  En Sağlam Cep Telefonu

  [​IMG]

  Gördüğünüz telefon Land Rover firması tarafından Sonim firmasına yaptırılmış. Modelin adı S1 ve yapılan bütün testler sonucunda dünyanın en sağlam cep telefonu olmayı başarmış. Telefonu file ezdirtmişler, suda ve birada bekletmişler, yüksekten yere atmışlar yine de çalışmaya devam etmiş. 3G uyumlu telefonun özellikleri ile standart telefonlardan aşağı kalır yönü yok ayrıca bekleme süresinin yaklaşık 1500 saat olduğunu hatırlatalım. Şu anda sadece İngilterede satılıyor.

  Casus Kalem Kamera

  [​IMG]

  sistemlere başka bir örnek daha; casus kameralı kalem. Sitede özellikle gazeteciler için kullanışlı olduğu söylenmekte. Demek ki müşteri olarak gazeteciler benimsenmiş. Ürünün özellikleri arasında;

  - 4 gb hafıza,
  - Fotoğraf çekebilir kamera olarak kullanılabilir,
  - Usb girişi sayesinde bilgisayarınıza takılarak şarj edebilirsiniz tek şarj ile ortalama 2 ile 3 saat görüntü ve ses kayıt yapılabilir,
  - Flash disk olarak kullanılabilir,
  - Cd gerektirmez tak çalıştır özellikli,
  - Avi video format 352 x 288 piksel,
  - Boyut : 150 x 15 x 15 mm,
  - Ağırlık : 30 gr,
  - Pil : Dahili şarjedilebilir Li-Ion pil

  Saat Kamera


  [​IMG]

  kameramız bu sefer bir saatin içinde. Kameranın özellikeri;

  * 4 GB Dahili Hafıza
  * 1-1,5 saatten fazla kesintisiz ses ve video kaydı
  * Hassas Mikrofon ve Kaliteli Video Kaydı
  * Kol saati fonksiyonu aktiftir. Bu karizmatik saati günlük hayatta kullanabilirsiniz.
  * Kutusunda, Sıfır, Orjinal
  * Usb bellek olarak kullanma imkanı
  * Tek tuş ile kaydetme imkanı
  * Renkli ve Sesli Video Kaydi
  * Boyutlari: 14cm x 2.2cm x 1.5cm (Boy x En x Çap)
  * Gerçek 3.2 MP Digital Kamera
  * Ağırlık 30 gr ,
  * USB 2.0 ve 1.0 Uyumlu
  * Gerçek zaman AVI video formatinda süper görüntü kaydI
  * Memory kapasite: 4 GB (Dahili hafiza)
  * Batarya Kullanım Süresi 5 SAAT
  * 4 GB dahili hafiza ile, 15-20 saat arası kadar kayit yapabilirsiniz
  * Video dosya boyutu: >500KB / dakika
  * Dahili Sarj edilebilir batarya tipi: Lithium-ion
  * Batarya kapasitesi: 500mAh
  * Adaptör: USB adaptor kablolu (USB den de sarj edebilirsiniz),

  Araba Anahtarından Casus Kamera

  [​IMG]

  Bir önceki yazıda da belirttiğim gibi herşeyin içinden kamera çıkabilir bu devirde.. Bu sefer gizli kamera araba anahtarlığının içine konmuş.
  Kamera özellikleri arasında;
  - 640×480 veya 1280×960 çözünürlükte video ve fotoğraf çekimi yapabilmesi,
  - 2GB hafıza kartı
  - Videolar için AVI formatı, resimler için JPEG formatında kayıt imkanı bulunuyor.

  Casus kameralı Kemer

  [​IMG]

  Teknoloji nin özellikle insanoğlunun merak etme ve bilme huyunun tatminine yönelik geliştiği bir gerçek. Bunun bir dalı olan gizli kameralar teknolojik aletlerin daha küçük üretilebilmesiyle artık her nesneye entegre edilebiliyor. Bu üründe kamera kemere entegre edilmiş - ürünün adının gizli kemere olması esprili ve şık olurdu bu arada :) -.

  Etik olarak çok tartışılan gizli kamera sistemlerini ( güvenlik güçleri vb. dışında) kullanma biçimi kişinin kendine verdiği değerle alakalı olsa gerek. Lakin kendine değer vermeyen kişi başkasına zaten değer vermez ve bu insanlığın temel sorunudur bence.

  Ajan Kalemi

  [​IMG]

  Bu kalemin özelliği yazıldığında hiçbirşey gözükmemesi. Taa ki belirli bir ısı altında tutulana dek. Çapkınlık vb. dışında ne amaçla kullanılır bu kalem bilemiyorum ama ilginç bir ürün olduğu kesin.

  alıntı