Çarşamba Günü Okunacak Esmalar

'Dini Bilgiler' forumunda EyLüL tarafından 25 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Çarşamba Günü Çekilecek Esmalar
  Çarşamba Günü Okunacak Esmalar Neler


  EL-FETTAH: Her türlü zorlukları kolaylaştıran,maddi ve manevi bütün kapıları açan anlamına gelen Allahın

  EL-FETTAH i smi Çarşamba sabahı(489) kere zikredilirse;Maddi manevi kapılar açılır,her işinde başarılı olur,Güneş doğmadan her gün zikrine devam eden evlenmek isteyen bekar kişiler kısa zamanda muratlarına ererler.

  EL-MELİK: El-Melik simi şerifi,Çarşamba sabahı (90) kere çekilir.El-Melik zikrine devam eden,her türlü kötülükten kurtulur.Nufuz ve servet sahibi olur,Ruh ve sinir hastaları Ya Kuddys ismiyle birlikte zikrederse şifaya kavuşur.Her türlü dertten kurtulur.Ayrıca her gün yada her namazdan sonra okumakta,Allahın lutuf ve büyük yardımlarına nail olur.

  EL-AZİM;EL-AZİM zikri her gün(1020) kere, zikredilmeye devam edilse maksadına ulaşır,duaları kabul olur istediğine kavuşur.Yine çarşamba sabahı zikredilirse duası kabul olur.Herkes tarafından sevilir,korkulardan kurtulur,kötülüklerden korunur

  ER-RAUF;. Çarşamba sabahı Yani Utart saatinde(286) kere okunmaya devam edilirse kalbi şevkatle dolar,hal ve kareketleri düzelir,herkes tarafından sevilir.

  MALİKEL-MÜLK: Bu ismin zikr,ne her devam etmek çok daha faydalıdır.her gün(212) defa zikreden kişiler,her muradına erer.her istediği maddi ve manevi istekleri kısa zamanda olur.Özellikle çarşamba sabah yani Utarit saatinde Ya Malikül-Mülk,Ya Zül-Celal-i Vel-İkram celle celalühü şeklinde okunması dileklerin kabulü için önemlidir.
   


Similar Threads: Çarşamba Günü
Forum Başlık Tarih
Dini Bilgiler Çarşamba Günü Tırnak Kesmek 26 Temmuz 2012
Dini Bilgiler Cuma gününde öyle bir saat vardır ki 9 Mayıs 2014
Dini Bilgiler Peygamber Efendimizin Doğum Günü ne zaman 11 Ocak 2014
Dini Bilgiler Cuma Günü Ve Gecesinin Faziletleri nelerdir? 27 Aralık 2013
Dini Bilgiler Cuma Günü Hangi Saatlerde Dualar Kabul Olunur? 22 Kasım 2013