cape town nerede

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 7 Eyl 2011 tarihinde açılan konu

 1. Cape town Güney Afrikada Bulunuyor...
  Güney Afrika'nın bambaşka bir yüzü, eşsiz kumsallar akıl almaz doğal güzellikleri ve daha birçok özelliği ile Cape Town sizi tatile çağırıyor.

  Cape Town Gezilecek yerleri

  Masa Dağı : Cape Town'a gidip de ziyaret etmeniz gereken en öncelikli gezi yeridir. Teleferik ile masa dağına çıkılmaktadır (teleferik ücreti 4 Euro civarındadır ). Cape Town'a kuşbakışı bakmanız ve fotoğraf çekmeniz için ideal bir ortam vardır.
  Ümit Burnu : Cape Towna gidip de Ümit burnunu ziyaret etmemek olmaz. Buraya yaklaşık 1-1.5 saatlik araç yolculuğunun sonunda ulaşıyorsunuz. 1860 da yapılmış olan deniz fenerini ziyaret edip, ümit burnunda hatıra fotoğrafı çekmek burada yapmanız gereken aktivitelerdendir.
  Robben Adası : Nelson Mandelanın tutuklu kaldığı adadır. Ziyaret edecekseniz en az 3-4 saatinizi ayırmanız gerekmektedir.
  Robben Müzesi
  Ceomel Anıtı
  cape town.

  Cape Town Hakkında bilgi
  Cape Town (Kap, "keyp tavn" okunur), Güney Afrika Cumhuriyeti'nin üç başkentinden biridir. Nüfusu yaklaşık 3.500.000 olup yaklaşık 500 bin - 1 milyon müslümanın yaşadığı bir şehirdir. Afrika kıtasının Avrupa'ya en uzak ucundadır. Şehirde yaklaşık 300 Türk yaşamaktadır.

  Cape Town, Güney Afrika'nın en büyük şehridir. Cape town, Güney Afrika'nın tam güneybatı ucunda yer alır. Cape Town'da Afrika, Hollanda ve İngiliz kültürleri harmanlamıştır.
  Cape Town Tarihi
  1488'de Portekizli keşifçi Bartelemeu Dias tarafından keşfedilen Cape Town, sırasıyla Boerler ve İngilizlerin eline geçti. 1652'de Güney Afrika'da kurulan ilk Avrupa yerleşimi oldu.

  Güney Afrika Birliği kurulduktan sonra ülkenin yasama başkenti seçildi. 1945'ten sonra olan ırkçı Apartheid rejimi beyaz olmayanların tüm haklarını kısıtladı. 1990'da ırk ayrımcılığı bittikten sonra beyaz olmayanlar daha çok topluma çıktı ve resmi görevlere girdi.

  Şehrin bir bölümü çağdaş gökdelenlerle doluyken; diğer kesimleri gecekondu mahallelerinden oluşur. Ayrıca Fransız göçmenlerin kurduğu birbirinden güzel kasabalar ve bağ evleri bulunmkatadır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Tem 2014