Candan Erçetin Biyografi

'Resimli Konular' forumunda YAREN tarafından 1 Mart 2009 tarihinde açılan konu


 1. 1963'de Kırklareli'nde doğdu. İlk ve orta okulları Kırklareli de okuduktan sonra Galatasaray Lisesi´ne girdi. Mezuniyetin ardından, Klasik Arkeoloji dalında İstanbul Üniversitesi´nde Yüksek Lisans öğrenimi gördü. 1979 yılında girdiği İstanbul Belediye Konservatuarı Şan bölümünü 1991 yılında bitirdi.

  1986 yılında 'Halley' adlı parça ile 'Klips ve Onlar' grubunun elemanı olarak Norveç´de yapılan Eurovizyon Şarkı Yarışması´nda Türkiye´yi temsil etti. Öğrenimi nedeniyle çeşitli şarkı yarışmaları dışında bir süre sahne çalışması yapmadı. Profesyonel müzik hayatına 1989 yılında Siyah & Gümüş adlı gece klübünde Ariie Antique ve Chansons söyleyerk başladı. Daha sonra Caz Bar (Paris Nights Cabaret), Küfe (Restaurant), Royal Bistro, Galatasaray Cemiyeti, Moda Deniz Klübü, Home store ve Swiss Hotel´de (La Com D´or Restaurant) uzun süreli sahne programlarını sürdürdü.

  Şarkıcılığın yanısıra, Turizm & Organizasyon, Prodüksiyon, Promosyon ve Menajerlik alanlarında muhtelif çalışmalarda bulundu. Daha sonra Kanal D´de 94 Ekim ayında başlayan ve 17 hafta süren, Kol Düğmeleri adlı Erkek Magazin Programının sunuculuğunu yaptı. halen Galatasaray Lisesi´nde müzik öğretmenliğini sürdürmektedir. Sahne programının önemli bölümünü Fransız Chansonsları oluşurmakla beraber, repertuarında Türkçe, İngilizce, İtalyanca, Almanca, İspanyolca ve Yunanca nostaljik şarkılar da yer almaktadır.

  Candan Erçetin Resimleri
  candan-4.

  candan-4. candan-ercetin-12. candan-. candan-2. candan-3.
    2. Cevap: Candan Erçetin resimleri

  Sesi , şarkıları ve kendisi gerçekten çok güzel. Çok beğeniyorum ben Candan Erçetin'i.Teşekkürler Yaren Ablacım.:f40:
    3. Cevap: Candan Erçetin resimleri

  Sesi çok güçlü, kişiliğide öyle, yıllara taviz vermeyen, boyun eğmeyen bir bayan bence
    4. Cevap: Candan Erçetin resimleri

  Bir Ara Şarkılarını Çok Seviyordum Ama Artık Çıkmıyor..:(

  Yinede Çok Teşekkürler Yaren Ablacım..:f40:
   


Similar Threads: Candan Erçetin
Forum Başlık Tarih
Resimli Konular Candan Erçetin Kimdir, Resimleri 5 Nisan 2012