Camilere wireless hizmeti geliyor

'Teknoloji Haberleri' forumunda aykuta tarafından 8 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu


 1. Namaz kılarkan ne yapacaklar interneti demeyin... Amaç zaten namaz kılınmadığı zamanlarda da insanları camiye çekmek...
  Namaz saatleri dışında cemaatin camilerde zaman geçirmesini sağlamak için kablosuz internet (wireless) hizmeti geliyor
  Diyanet, önümüzdeki 4 yılda teknolojiden en üst düzeyde yararlanmayı ve cami cemaatini yararlandırmayı hedefliyor. Bu amaçla, ibadet saati dışında cemaatin vakit geçirebileceği mekanlar oluşturulacak camilerde kablosuz internet (wireless) hizmeti de sunulacak.
  Diyanet İşleri Başkanlığı, önümüzdeki 4 yılda teknolojinin sunduğu imkanlardan en üst düzeyde yararlanmayı amaçlıyor. Bilişim okuryazarı, çağdaş bilgi ve teknolojiye yatkın, teknoloji konusunda toplumun yönlendirilmesine katkıda bulunacak din görevlileri yetiştirmeyi planlayan Başkanlık, kurumsal portalı üzerinden, yaşlı, özürlü, entelektüel, genç gibi kullanıcı gruplarına dini bilgiler yayınlanacak. Bilgi Yönetim sisteminin, önümüzdeki 4 yıl içinde kurulması öngörülüyor. Vakitlerin normal oluşmadığı coğrafyalarda namaz vakitlerinin belirlenmesi de hedefler arasında bulunuyor.
    2. Cevap: Camilere wireless hizmeti geliyor

  İnşallah bazı yobazlar bunu da gavur icadı diye algılayıp reddetmezler.Biraz ağır itham oldu ama bu konuda gerçek yaşanmış bir olayı buradan aktarmak istiyorum.
  Öğretmen bir çift olan komşularım görev yaptıkları bir ilçede halka daha faydalı olmak amacıyla yeri geldiğinde camilerin temizliği konusundada yardımcı oluyorlarmış.Lakin dikkatini çeken bir durum camiye elektrikli süpürgenin kesinlikle sokulmaması.Bu durumu hocaya soran komşum aldığı cevap karşısında şok oluyor.Neymiş efendim o da gavur icadıymış camiye sokulması günahtır yasaktır!..
  Bu devirde böyle bir zihniyetin olması çok fazla şaşırtıcı ve de üzücü tabi..
    3. Cevap: Camilere wireless hizmeti geliyor

  Gerçekten güzel bir gelişme...İnsanların camilere ısınması açısından yararlı bir gelişme...Ama inşallah bu durumunda suyunu çıkarıp camileri internet cafe lere dönüştürmezler.
   


Similar Threads: Camilere wireless
Forum Başlık Tarih
Teknoloji Haberleri Windows 8 wireless sorunu çözümü 16 Mayıs 2016