Cami Nedir

'Dini Bilgiler' forumunda Meryem tarafından 2 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. Cami ne demek

  Cami, Müslümanların kutsal ibadet mekanıdır. Genellikle minaresiz küçük camilere veya bazı kurum ve kuruluşlarda ibadet için ayrılmış ufak mekanlara mescit denir. Camiler her ülkede değişik göz alıcı mimari tarzlar ve süslemelerle inşa edilirler.
  Camilerin esas cami ve avlu gibi iki bölümü vardır. Esas cami; mihrap,mimber,vaiz kürsüsü ve dikdörtgen oylumun üzerini örten kubbe ve yan kubbelerden meydana gelir. Minareler esas camiin dış duvarlarına ya da iç avlu duvarlarına bağlanmıştır. Son cemaat yeri esas caminin giriş kapısı olan yüzünde (batı yüzünde) bulunur.  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 24 Ara 2012
 2. Cevap: Cami Nedir

  cami müslümanların namaz kıldığı ve müslümanların ibadet ettikleri yerlerdir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   
 3. Cevap: Cami Nedir

  öncelikle bu bilgiyi verdiğiniz için teşekkür ederim.
  cami:müslümanların namaz kıldıkları ve ibadet ettiği yerlerdir.
   
 4. Cami, Müslümanların kutsal ibadet mekanıdır. Genellikle minaresiz küçük camilere veya bazı kurum ve kuruluşlarda ibadet için ayrılmış ufak mekanlara mescit denir. Camiler her ülkede değişik göz alıcı mimari tarzlar ve süslemelerle inşa edilirler. Camilerin esas cami ve avlu gibi iki bölümü vardır. Esas cami; mihrap,mimber,vaiz kürsüsü ve dikdörtgen oylumun üzerini örten kubbe ve yan kubbelerden meydana gelir. Minareler esas camiin dış duvarlarına ya da iç avlu duvarlarına bağlanmıştır. Son cemaat yeri esas caminin giriş kapısı olan yüzünde (batı yüzünde) bulunur.
  SEVGİ SAYGILARIMLA