Çamaşır suyu lekesi nasıl yok edilir?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Çamaşır suyu lekesi nasıl yok edilir?

  [​IMG]
  Çamaşır suyu lekesi nasıl yok edilir?

  Temizlik kadınların en önem verdiği detaydır. Bu bakımdan temizlik adına birçok ürünü kullanmaktan çekinmezler. Hatta kimi zaman öyle ürünleri bir arada kullanırlar ki, bu bakımdan zehirlenebilirler. Ama temizliğin özü çamaşır suyudur. Kime sorarsanız sorun, temizlikte kullandığınız en önemli malzeme çamaşır suyudur. Her ne kadar kokusu temizliği kadar hoş olmasa bile, temizlik adına birçok işi halledebilir. Peki ya sonra lekeleri? İşte sorun tam olarak burada başlıyor diyebiliriz. Temizlik tamam ama kalan lekelere çözüm bulmak oldukça zor şu durumda. Çoğu lekeyi çamaşır suyu sayesinde çıkarabiliyoruz. Ama çamaşır suyu lekesini nasıl çıkarabileceğimiz muallak. Bu bakımdan bu yazımızda çamaşır suyu lekesi yok edilebilir mi, eğer yok edilebilirse Çamaşır suyu lekesi nasıl yok edilir? Bunlara değineceğiz.

  Çamaşır suyunun içindeki kimi maddeler yüzünden, daha doğrusu kimyasal maddeler yüzünden kıyafetlere değdiği an deforme olur. Haliyle en sevdiğimiz kıyafete değecek olursa nasıl çıkarabileceğimizi bilmiyoruz. Öncelikle bu kadar güçlü bir ürünü pek de çıkarmak mümkün değil aslında. Ama en azından gizlenmesini sağlamak adına bazı noktalardan bahsedeceğiz. Öncelikle kıyafetinize de uygun olan bir kumaş boyası almanız gerekmektedir. Leke olan yeri sadece bu kumaş boyası ile boyamanız gerekecektir. Eğer bundan hoşlanmadıysanız, o çamaşır suyu olan yeri gizlemek adına kimi işlemeler yapabilirsiniz. Mesela amblem veya boncuk işlemesi gibi düşünebilirsiniz bunu.

  Eğer çamaşır suyu dökülen yer pantolonunuz ise, o renkte bir kumaş olarak yama yapmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede pantolonunuzdan vazgeçmek zorunda kalmayacaksınız. Her ne kadar kimse pek hoşlanmasa da veya kimse yapmaya gönüllü olmasa da kıyafetinizin tamamını çamaşır suyuna batırabilirsiniz. Bu sayede bahsettiğimiz gibi kıyafetlerinizden vazgeçmek zorunda kalmayacaksınız.

  Bunları yaparak kıyafetlerinizi tekrar kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Ama eğer bir ev kadını iseniz buna gerçekten dikkat etmeniz gerekiyor. Sonuçta çamaşır suyu lekesinin çıkmayan bir şey olduğunu hepimiz biliriz. Hal böyle olunca böyle bir hata yapmak gerçekten komik oluyor. Eğer temizlik yapacağınız özel bir kıyafetiniz olursa, bu durumlara engel olabilirsiniz. Mesela sadece temizlik yaparken kullanacağınız kıyafetler belirleyin kendinize, bu sayede ne siz zarar görün ne de kıyafetleriniz.