Çamaşır odaları İçin Lavanta Keseleri

'El Becerileri' forumunda Wish tarafından 13 Nisan 2009 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Lavanta keseleri tazelik vermesinin yanı sıra çamaşırlarınızın arasına koyduğunuzda böcekleri uzaklaştırır. Eviniz için minik lavanta kesecikleri hazırlayabilirsiniz. İster topladığınız lavantaları asarak kuruttuktan sonra dökülen yapraklarını toplayıp yaptığınız keseciklere doldurun, ister kurutulmuş olanları alıp kullanın.

  Minik bir kumaş parçasının üç tarafını dikin. Terse çevirip lavantaları doldurarak ağzını kurdele ile bağlayın. Üzerine kurdele nakısı ile minik motifler yapar ya da kumaş çiçekler dikerseniz daha şık olur. Kumaş çok kalın ya da çok seyrek dokulu olmasın.


  Kirlileri doldurmak ya da fazlalıkları koymak için büyük torbalar dikin. Bunları kumaştan ya da elyaftan yapabilirsiniz. Dikdörtgen bir parçayı üç kenarından dikin. Torbanın etrafını çevreleyecek uzunlukta, 10 cm eninde bir şerit kesin. Şeridi alt ve üst kenarından dikin. Şeritin içinden kurdeleyi geçirin. Kurdeleyi büzdürerek, kapatın
    2. Cevap: Çamaşır odaları İçin Lavanta Keseleri

  Lavanta kokusuna bayılırım.Çok şirin güzel kesecikler,uygulamak isteyenler için de açıklayıcı bilgiler ellerine sağlık canım:f40:
    3. Cevap: Çamaşır odaları İçin Lavanta Keseleri

  Ben de çok severim lavanta kokusunu dolaplarımın içlerinde hala bulunur.Bahar temizliğinde içindeki lavantalarını değiştiririm :f196: