Çalışan Kadının Yaz Dolabı

'Kadınca' forumunda zamaneanne tarafından 24 Haz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Çalışan kadınların en büyük sıkıntısıdır bugün ne giysem sorusu. Bir de sıcaklar başlayıp yaz gelmişse seçim yapmak daha da zorlaşır. Bazı işlerin dinamikleri ciddi olmayı gerektirir. Bu durumda, hafta içi giydiğimiz kıyafetleri bazen sıkıcı bulabiliriz. Ama hem ciddi hem şık hem de işe uygun giyinmek mümkün. Elbette bankaya sırtı dekolteli bir elbise ile gidemezsiniz fakat bir reklam ajansında çalışıyorsanız, bu gayet normal bir görünüm olabilir.

  İşte çalışan kadınlara özel moda tüyoları:

  Şifon bluz

  Şifon bluz, hem kot üstünde hem de klasik bir etek, pantolon üstünde dahi oldukça etkileyici görünebilir.

  Desenli yerine düz renkli şifon bluzları seçmeniz, kullanım açısından daha kolaylık yaratır.

  Pastel renkli keten elbise

  Pastel renkler bu sezon çok gözde. Pastel renkli keten bir elbise her işe uyum sağlar.


  Maksi etek

  Maksi etek, sadece hafta sonu için değildir. İş hayatında da kolsuz bir gömlek, mini bir ceket ve düz bir bluz ile de giyilebilir.

  Örgü görünümlü ayakkabılar

  Bu yazın trendlerinden biri de örgü deri, hasır görünümlü ayakkabı ve çantalar. Bu ayakkabılardan üstelik renkli olanlarından bir çift edinirseniz, hem elbiselerinizin hem de takımlarınızın altına rahatlıkla giyebilirsiniz.

  Kolsuz ceket

  Blazer ceketlerin kolsuzları çok popüler. Kumaş pantolonlar, elbiseler ve bermudalar ile şık kombinler yaratılabilir.

  Dantel/gupür etek

  Gupür ve dantel eteklerin renklileri hemen hemen her markada var. Bu eteklerden turkuvaz ve mercan renkli bir tane alıp, ipek gömlekleriniz ile kombin yapabilirsiniz.

  Büyük ve renkli bir çanta

  Dosyalarınızı ve kişisel eşyalarınızı alabilecek, rengiyle modaya, tarzıyla iş hayatına uygun bir çanta, dolabınızın joker parçası olabilir.

  Peplum bluz

  Peplum etekler geçen sezondan bu yana çok trendi idi. Etekleri bir yana bırakıyoruz, peplum bluzlar şimdilerde daha gözde. Yaz için güzel bir peplum bluz mutlaka almalısınız...