Çalışan Annelere Öneriler

'Kadınca' forumunda Aderito tarafından 19 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. Çalışan Annelere Öneriler 2013


  Niceliğe hayır Nitelik : Çocuğumuzla geçireceğimiz vaktin süresinden çok kalitesi daha önemli, kaliteli vakitten kastımız ne? Çocuğunuzla karşılıklı etkileşime girdiğiniz ve iletişim kurduğunuz, ona değerli olduğunu ve sevildiğini hissettirdiğiniz keyifli vakitler (birlikte TV seyretmek buna girmiyor J ) . Özellikle okul öncesi dönem çocuğu annesi ile birlikte ortak bir şeyler yapabilmek ve onunla oynayabilmek için fırsatlar arar.

  Olumlu Düşünmek : Siz yetersiz ve kötü bir anne değilsiniz J Buna inanın ve sık sık bununla ilgili olumlamalarınızı tekrarlayın, ta ki bilinçaltınızı ikna edene kadar

  Kendinize Vakit Ayırmak: “Yahu ben çocuğuma bile vakit ayıramıyorum ne diyorsunuz dediğinizi duyar gibiyimJ Kendinize ayıracağınız vakit, aslında çocuğunuza ayıracağınız vakitin ve ona yaklaşımınızın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Ancak ruhsal açıdan “sağlıklı bir anne çocuğuyla “sağlıklı bir ilişki kuracaktır. Bu yüzden ruhsal sağlığınız için kendinize de vakit ayırın.

  Zaman Planlaması: Olabildiğince gerçekçi ve sadık kalabileceğiniz bir zaman planlaması var olan vaktinizi daha verimli kullanmanızı sağlayacaktır.

  Onun her dediğini yapmayın: Çünkü aslında bu ona zarar veriyor. Siz vicdanınızı rahatlatırken çocuğumuz yanlış şeyler öğreniyor. Örneğin dikkat çekmek ya da istediklerini elde etmek için olumsuz davranışlarda bulunmak gerektiği gibi ya da çabalamadan da her istediğimize ulaşabileceğimiz gibi

  Dilerim çalışan annelerimize bir parça faydası dokunmuştur yazımın

  Tüm sevdiklerinizle beraber başarılı ve mutlu bir hayat dileklerimle,

  Psk. Özlem TOKGÖZ