Çalınan Telefon Ne Kadar Sürede Bulunur

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 25 Ocak 2013 tarihinde açılan konu


  1. Çalınan Telefon Nasıl,Ne Kadar Sürede Bulunur


    Telefonunuzu çaldırdınız kesinlikle olmaz benim başıma gelmez demeyin arkadaşlar bu durum hepimizin başına gelebilir bu gibi durumlarda neler yapmanız gerektiğini ve ne kadar süre içerisinde telefonunuzu bulabileceğiniz konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım..

    Öncelikle yapmanız gerekenleri kısaca hatırlatmak istiyorum hemen Bilgi ve ihbar merkezine ulaşarak telefonunuzun çalındığını söyliyerek çalınan telefonunuzu kullanıma kapattırabilirsiniz. Fakat şunu bilmenizde yarar var telefonunuzu böyle kapattırırsanız bulunması mümkün olmayabilir. Şayet siz telefonunuzun bir an önce bulunmasını istiyorsanız kapattırmayıp kullanılmasına bir süreliğine izin vermeniz gerekiyor.

    Daha sonra yapmanız gereken şey en yakın savcılığa giderek suç duyurusunda bulunmanız gerekirse savcılık sizden karakoldan zabıt tutturmanızı istiyebilir.Şikayetinizden sonra savcılık olayı incelemeye alır elektronik istihbarat toplayarak telefonun kim tarafından nerede kullanılmakta olduğunu bulacak ve el koyarak kullanan hakkında tahkikat başlatır ümid ediyoruzki bu işlemlerden sonra telefonunuz bulunacakdır daha sonra telefonunuzu en kısa zamanda teslim alabilirsiniz..