Çalınan Altınları Geri Getirme Duası

'Dualar ve Faziletleri' forumunda EyLüL tarafından 19 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. Çalınan Altınları Geri Getirme Dua


  Eger bir kişinin malı çalınmışsa ve kimin çaldıgını bilmiyorsa veya bilip sesini çıkaramıyorsa ve geri getirilmesini istiyorsa o kişi aşagıda ki duayı beyaz bir kagıda yazıp o kagıdıda bir mezra gömecek ve 10 defa üzerinde yazılı duayı okuyup üfleyip yarabbim şu dua hatırına falal oglu falanın veya falan kızı falanın malını kim çalmışşa geri getirsin"diyecek vw allahın izniyle o mal bir hafta boyunca geri getirilecek.

  Duanın latin harfleriyle okunuşu

  Fe lemma cehhezehüm bi cehazihim ceaıes sikayete fi rahli ehiyhi sümme ezzene müezzinün eyyetühel iyru inneküm le sarikun.

  Ves sariku ves sarikatü faktau eydiyehüma cezaem bima keseba nekalem minellah vallahü azizün hakim.fe men tabe mim ba'di zulmihi ve asleha fe innellahe yetubü aleyh innellahe ğafurur rahiym.

  Kalu iy yesrik fe kad seraka ehul lehu min kabl fe eserraha yusüfü fi nefsihi ve lem yübdiha lehüm kale entem şerrum mekana vallahü a'lemü bima tesifun.

  Kalu ya eyyühel aziaü inne lehu eben şeyhan kebiran fe huz ehadena mekaneh inna nerake minel muhsinin.Fe lemmestey'esu minhü halesu neciyya kale kebiruhüm e lem ta'lemu enne ebaküm kad ehaze aleyküm