Çabuk yağlanan saçlara çözüm

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 10 Aralık 2013 tarihinde açılan konu


 1. Saç yağlanması oldukça rahatsız edici bir durumdur.Özellikle çalışan bayanların daha fazla rahatsız oldukları bu durumu önlemek için ne yapmak gerekmektedir.Nasıl bir bakım ile yağlı saçlardan kurtulabilirsiniz.İşte bu sorunun yanıtı kısaca ve pratik çözümlerle aşağıdaki yazımızda.

  yagli-saclara-cözüm-önerileri-.jpg

  Çabuk yağlanan saçlarınız anında çözüm üretebilirsiniz bayanlar.Bunun için saçlarınızı tuzla ovabilirsiniz göreceksiniz ki anında yağlanma sorunuzun geçecektir.Bazıları limonun da saçlardaki yağlanmaya iiy geldiğini söylesede limon saçlarınızın yıpranmasına neden olacaktır bu nedenle çok fazla önermek istemiyorum birde saçlarınız ince telli ve hassas ise daha fazla zararı olabilir bu nedenle bunu denemenizi önermiyoruz.Ayrıca aşağıdaki önerimizi de deniyebilirsiniz.

  Yağlı saçların doğru şampuan ve yıkama teknikleriyle derinlemesine temizlenmesi gerektiğini unutmamalısınız.Kremli şampuanlar saçlarınızı yumuşaklık kazandırsa da çabuk yağlanmasına neden olacağından daha dikkalti kullanılmalıdır.Saçlarınızın sağlıkla parlayabilmesi için saç derisinin salgıladığı yağlara ihtiyaca vardır. Saçınızı kurutmayan ancak fazla yağını arındıran, dengeleyen bir şampuan kullanımına dikkat etmelisiniz. Saçlarınızı yıkarken kullandığınız suyun sıcaklık derecesi de büyük önem taşımaktadır. Saçlarınızı aşırı sıcak suyla yıkamaktan kaçının. Ilık suyla yıkayıp, son durulamayı soğuk suyla yapmak yağlı saçlar için ideal bir yöntemdir. Soğuk suyla yaratılan şok etkisi saç derisindeki hücrelerin yenilenmesine de yardımcı olur.

  Saçlarınızı yıkarken saç derisine masaj yapmak yağlanmayı artıran etkenlerden biridir. Saçlarınızın yağlanmasını azaltmak istiyorsanız, saç derinize masaj yapmamalısınız.

  Limon suyu, 2 yumurta sarısı, limon yağı, bitkisel şampuan ve ısırgan otu çayını karıştırın.Hazırladığınız bu karışımı her saç yıkamanızda kullanabilirsiniz.