Büyüklerimizin neden çoğu zaman dedikleri doğru çıkar?

'Etüt Merkezi' forumunda HazaN tarafından 7 Eki 2010 tarihinde açılan konu

 1. Büyüklerimizin çoğu zaman dedikleri neden doğru çıkıyor
  Neden büyüklerimizin çoğu zaman dedikleri doğru çıkar bu konuda yazı, kompozisyon,bilgi bulabilir misiniz?


  Cevap: Büyüklerimizin neden çoğu zaman dedikleri doğru çıkar?

  Büyüklerin söylediği pek çok şey çoğu zaman doğru çıkar çünkü belli bir deneyim ve birikimin verdiği tecrübe insanları ileri görüşlü yapabiliyor. Gençlikte insanlar pek çok hata yapar çünkü çoğu zaman düşünmeden ani kararlar verirler. İleriyi geriyi ve kararlarının sonucunda başlarına gelebilecekleri pek kestiremezler. Ama yetişkinler zamanında yaptıkları hataları, gözlemleri ve deneyimleriyle olaylardan pay çıkarmış ve hayat tecrübesi yapmıştır kendine.
  Olaylar karşısında daha soğukkanlı kararlar alırlar, yada tercihlerin sonucunun ne olacağını küçüklerden daha iyi görebilirler. Bu nedenlerledirki büyüklerin dediği pek çok şey doğru çıkar ve onlara kulak vermekte yarar vardır.
   
 2. Bazen ailenizin size baskı yaptığını düşünebilirsiniz."Onu yapma oğlum şu olur" ,"Bunu yapma kızım bu olur" gibi daha bir sürü uyarı ve ikaz alabilirsiniz.Ama bu size karşı bir tavrın değil sizi koruma iç güdüsün sonucudur.Gençler daha
  çok işin eğlence ve mutlu tarafına bakar kötü taraflarını sineye çeker.Ailelerse bu kötü taraflarınıda düşünerek çocuklarını koruma amacıyla onları uyarırlar ve zaten genellikle ailenizin dediği şeylerin çoğu doğrudur.Yanı söz gelimi büyük insanların söyledikleri ve uyarıları; kazandıkları deneyimler, hayat tecrübeleri ve objektif bakış açıları nedeniyle çoğu zaman doğru çıkar.
   
 3. büyuklerin sozu niye
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Eki 2015