Büyük Sivilceler Nasıl Geçer

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 5 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


  1. Bu yazımızda cildimizde oluşan büyük sivilceleri nasıl geçirebileceğimizi öğreneceğiz.Öyle olurki bazen sivilceler hem büyük hem çok can yakıcı olabiliyor malesef bu gibi bir durumlar karşılaştığımızda yapabileceğimiz oldukça yararlı kısa bilgiler sunuyoruz sizlere.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/buyuksivilce-tedavisi-918.jpg]buyuksivilce-tedavisi-918[/IMGALT]

    İlk önce bilmeniz gereken şey kesinlikle ve kesinlikle büyük yada küçük olsun vücudunuzda çıkan hiçbir sivilce ile oynamayın.Bırakın kendi kendine iyileşmesini bekleyin daha sonra büyük problemlerle karşılaşabilirsiniz kalıcı lekeler ve geçmeyen sivilcelerle uğraşmak inanın küçük bir sivilcenin kendiliğinden iyileşmesini beklemekten çok daha zordur.

    Vücudumuzda sivilce çıkmasını engellemek için neler yapabileceğiz.Öncelikle sağlıklı beslenmelisiniz. Bilmemiz gereken şeylerden birisi sağlıklı beslendiğimiz takdirde sağlıklı bir deriye sahip olacağımızı unutmamamız gerekmektedir.Derimizin esnekliğini arttırmak için bolca su içmemiz gerektiğinide unutmamalıyız.

    Ayrıca yaptığımız egzersizler vücudumuz ve kalbimiz için çok iyi gelecektir. Vücudumuzun kan dolaşımı artacaktır ve böylece cildimiz yeteri kadar oksijen görecektir. C vitamini sivilcelerin vücuttan uzaklaşmasını sağlayacaktır.