Büyük Beden Şıklık Tüyoları

'Kadınca' forumunda Merve tarafından 25 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Büyük Beden Şıklık Tüyoları


  1. Bol kıyafetlerden kaçının

  Birkaç kilo fazlanız olsa da vücudunuzu bol kıyafetlerin altına saklamayın. Bu, daha iri ve bakımsız görünmenize neden olur. Hatlarınızı gösteren kıyafetler giymekten çekinmeyin, yeter ki çok dar olmasın. Üst dar ise alt bol, alt dar ise üst bol olmalı. Yüksek ve ince topuklu ayakkabılar giyin. İnce topuklu ayakkabılarla rahat edemiyorsanız daha kalın topuklu rahat yüksek ayakkabı bulabilirsiniz. Duruşunuza dikkat edin, dik yürüyün.

  2. V yakalı kıyafetler

  Üst kısmınız topluysa, hafifçe bele oturan ve genişçe V yakası olan bir kazak veya hırka sizin için ideal. Bu vücudun üst bölümünü ve boynu daha uzun gösterir. Üstelik V yaka dikkati dekolteye toplar. Uzun ve yüksek belli pantolon tercih edin. Kalçaya doğru takılacak ince kemeri unutmayın.

  3. A tipi formlar

  Vücudun üst kısmında vücuda oturup aşağıya doğru genişleyen formlar, kıvrımların istenen boyutta görünmesini sağlar, kalçaları, karnı gizler.

  4. Siyah, her bedenin rengi

  Siyah renk tüm bedenlerin vazgeçilmezi. Bu renkte giyeceğiniz her kıyafet birkaç kilo ince görünmenize yardım eder. Tepeden tırnağa bir renk giymektense kıyafetinize kontrast bir ton katarak daha ince görünebilirsiniz. Örneğin canlı renkte bir ceketle kıyafetinizi tamamlamaktan çekinmeyin.

  5. Benzer renklerle yapılan kombinasyonlar

  Açık veya koyu renk olması fark etmeden, baştan ayağa aynı renkten oluşan kombinasyonlar vücudu daha ince gösterir. Önemli kural: Kemer takacaksanız aynı renk olmalı, aksi takdirde inceltici etki bozulur.

  6. İnce çizgiler ve hafif yumuşak dokular

  Katı, sert ve ağır dokular veya detaylardan uzak durun. En iyi seçim; hafif, yumuşak, dökümlü dokulardır. İnce çizgiler de kıvrımları ideal boyuta getirir. Gösterişli aksesuarları, hacimli saç modellerini tercih edin.  (14.01.2012 tarihli Cumartesi Postası'ndan alınmıştır. )