Bütün canlılara tebessüm yakışır

'Güncel Bilgiler' forumunda ayşe tarafından 27 Şub 2009 tarihinde açılan konu

 1. Tebessüm
  Aşk ve arkadaşlık bir gün yolda karsılaşırlar. Aşk, kendinden emin bir şekilde sorar; "Ben senden daha samimi ve daha cana yakınım. Sen niye varsın ki bu dünyada?”

  [​IMG]

  Arkadaşlık cevap verir "sen gittikten sonra
  bıraktığın gözyaşlarını silmek için..."

  [​IMG]

  Bütün sevdiklerinize ithafen şunları göz önünde bulundurun:
  Eğer bu sabah hastalıklı değil de sağlıklı uyanmış iseniz, bir hafta sonrasını göremeyecek olan bir milyon insandan daha şanslısınız.

  [​IMG]

  Bir harp tehlikesi ile, işkence görmek ihtimali ile ve sağ kalma korkusu ile karsı karsıya değilseniz, 500 milyon insandan
  daha iyisiniz.

  [​IMG]

  Buz dolabınızda yiyeceğiniz,
  üzerinizde elbiseniz, başınızı
  sokup uyuyabileceğiniz bir eviniz varsa, dünyadaki insanların
  çoğundan daha zenginsiniz.


  [​IMG]
  Bankada ve cüzdanınızda para varsa, dünyanın en imtiyazlı % 8´i arasındasınız...  Anneniz, babanız sağ ise ve boşanmamışlarsa,


  [​IMG]
  siz bu
  dünyada nadir kişilerden birisiniz.  Bu yazıyı okuyabiliyorsanız şanslısınız..Çünkü okuma yazma bilmeyen 2 milyar kişiden biri değilsiniz.


  [​IMG]

  Paraya ihtiyacın yokmuş gibi çalış..
  Kimse seni üzmemiş gibi sev..
  Kimse seni seyretmiyormuş gibi danset..
  Kimse seni dinlemiyormuş gibi şarki söyle..
  Cennet dünyadaymış gibi yaşa..  Her zaman sevgi ve ışık sizler ile olsun.Hayatınızdan tebessüm eksik olmasın.
  [​IMG]


  Yeryüzünde bütün canlılara tebessüm yakışır.

  [​IMG]
  Unutmayın,dünyaya bir defa gelme şansınız var.

  Her zaman sevgi ve ışık sizler ile olsun.Hayatınızdan tebessüm eksik olmasın.  Yeryüzünde bütün canlılara tebessüm yakışır.

  [​IMG]
   
 2. Cevap: Bütün canlılara tebessüm yakışır

  Ayşe çok güzel bir yazı resimlerle dahada anlamlı olmuş. Evet yukarda saydıklarını okudukça kendimi çok şanslı hissediyorum. Allahım zorda olanların yardımcısı olsun.
  Aşkın geride bıraktığı gözyaşını silmek için arkadaşlık kalıyorda ya giden dostlukların gözyaşını kim silecek?
   
 3. Cevap: Bütün canlılara tebessüm yakışır

  Ellerine sağlık Ayse çok güzeldi..hayatta hep gülümsemen dileklerimle..:f118:

  Sevgiyi göstermek beklemeye gelmez, yarınlar çok geç olabiliyor maalesef..hayat kısa bugün olan yarın yok..Elindekini kaybetmeden kıymetini bilmek gerek..
  Sevdiklerimize gülen gözlerle sımsıcak bir tebessüm onlara verdiğimiz değerin en büyük göstergesi..ve "Seni seviyorum" demek,içimizden gelen en sıcak sesimizle..

  Konu bana güzel bir hikayeyi anımsattı eklemeden geçemeyeceğim..


  Küçük kız, hüzünlü bir yabancıya gülümsedi. Bu gülümseme adamın kendisini daha iyi hissetmesine sebep oldu. Bu hava içinde yakın geçmişte kendisine yardım eden bir dosta teşekkür etmediğini hatırladı...

  Hemen bir not yazdı, yolladı. Arkadaşı bu teşekkürden o kadar keyiflendi ki, her öğlen yemek yediği lokantada garson kıza yüklü bir bahşiş bıraktı. Garson kız ilk defa böyle bir bahşiş alıyordu. Akşam eve giderken, kazandığı paranın bir parçasını her zaman köşe başında oturan fakir adamın şapkasına bıraktı. Adam öyle ama öyle minnettar oldu ki. İki gündür boğazından aşağı lokma geçmemişti. Karnını uzun bir süre sonra ilk defa tamamen doyurduktan sonra, bir apartman bodrumundaki tek odasının yolunu ıslık çalarak tuttu. Öyle neşeliydi ki, saçak altında titreşen köpek yavsununu görünce, kucağına alıverdi. Küçük köpek gecenin soğuğundan kurtulduğu için mutluydu. Sıcak odada sabaha kadar koşuşturdu.


  Gece yarısından sonra apartmanı dumanlar sardı. Bir yangın başlıyordu. Dumanı koklayan köpek öyle bir havlamaya başladı ki, önce fakir adam uyandı, sonra bütün apartman halkı. Anneler, babalar dumandan boğulmak üzere olan yavrularını kucaklayıp, ölümden kurtardılar.

  Bütün bunların hepsi, beş kuruşluk bile maliyeti olmayan bir tebessümün sonucuydu.
   
 4. Cevap: Bütün canlılara tebessüm yakışır

  Yazı ve resimleriye gayet anlamlı bir çalışma olmuş... Gülebiliyorsak tebessüm edebiliyorsak şanslıyız... Gözyaşına sebebiyet verenler utansın...