Bütün Burçların Genel Özellikleri

'Kadınca' forumunda Yasemin tarafından 3 Eki 2013 tarihinde açılan konu

 1. Sayfamızda tüm burçların genel özelliklerini bulabilirsiniz.Hangi burcun hangi özleliği var hangi burç hangi karakterde hepsini yazımızda öğrenebilirsiniz.Burçlara inanan kişiler için oldukça mühim olan

  [​IMG]


  KOÇ 21 Mart 19 Nisan

  Yönetici Gezegeni: Mars Grup: Öncü Elementi: ateşRenk: Kırmızı Koç burcu insanları Cesur, samimi, enerjik, özgürlüğüne çok düşkün, spontan, maceracı ve girişkendirler.Başkalarına heves veren kişilik, çocuksu heyecan
  Olumsuz ve zayıf yanları vardır. Koç, ruhun hayata başlangıcı olarak nitelendirilir.Koç burcu insanlarınınToplumsal hayatta‘Ben de buradayım’ diyen bir tavırları hal ve hareketleri vardır. Koç’lar dosdoğru insanlardır.

  BOĞA Burcu 20 Nisan - 20 Mayıs

  Yönetici Gezegeni: Venüs Grup: Sabit Elementi: Toprak Renk: Yeşil, Toprak renkleri Arkadaş canlısı, dayanma gücü yüksek, iradeli, estetik zevkleri gelişmiş, sezgileri güçlü, sabırlı.Olumsuz ve zayıf yanları: İnatçı, zevk düşkünü, tembel, açgözlülük, esneklikten yoksunluk, aşırı sahiplenicilik.Ayrıca Boğa burcu insnaları aynı zamanda sahip olmacıdır ve güvensiz hissederse güçlü bir kıskançlık sergileyebilirler.

  İkizler Burcu 21 Mayıs - 21 Haziran

  İkizler bucu insanları Entellektüel, mantıklı, çabuk kavrayan, yazı yazmaya ve iletişime yetenekli, konuşkan , eğlenceli, bilgi dolu insanlardır.Olumsuz ve zayıf yanlarıda vardır bu yanları çok değişken, kararsız, ikiyüzlü, yüzeysel, maymun iştahlı, duygusal olarak yetersiz, dedikodu, eleştirici gibi yanlarıdır.kizler bucundaki kişiler İkna yeteneğine sahip olduğu gibi çok esprilidirler.

  YENGEÇ Burcu 22 Haziran - 22 Temmuz Tarihlerinde doğanlardır.Yönetici Gezegeni: Aydır.Grup: Öncü
  Yengeç Burcu insanları Empatik, gelişmiş annelik duygusu, koruyucu, fedakar ve başkalarının ihtiyaçlarına duyarlı, güçlü sezgi yeteneğine sahiptirler.Olumsuz ve zayıf yanları: Aşırı duygusallık, alıngan, değişken ve endişelenen, huzursuz kişiler olarak tanınırlar.

  ASLAN Burcu 24 Temmuz - 23 Ağustos Yönetici Gezegeni: Güneş Grup: Sabit Yüce gönüllü, geniş düşünceli, cömert, kendine güvenen, ilham veren, artistik.Olumsuz ve zayıf yanları: Egoist, hoşgörüsüz, kibirli,Enerji Merkezi: 6. çakra Agnya'dır.Aslan burçları Bağışlayıcı olmalarına karşın bazen aşırı gururlarının etkisi altında kalabilirler.

  BAŞAK Burcu 24 Ağustos – 24 Eylül Yönetici Gezegeni: Merkür Grup: Değişken Elementi: Toprak Renk: Mavi, Yeşil tonları. Cesur, samimi, enerjik, özgürlüğüne çok düşkün, spontan, maceracı ve girişken, başkalarına heves veren kişilik, çocuksu heyecan Olumsuz ve zayıf yanları: acelecilik, egoizm, her şeyi hemen anında istemek ve hemen tepki vermek gibi özellikleri.

  TERAZİ Burcu 24 Eylül - 23 Ekim Yönetici Gezegeni: Venüs Grup: Öncü Elementi: Hava Renk: Pastel renkler
  Pozitif kaliteleri: Cesur, samimi, enerjik, özgürlüğüne çok düşkün, spontan, maceracı ve girişken, başkalarına heves veren kişilik, çocuksu heyecan dolu kişilerdir.Olumsuz yönleri ise Acelecilik, egoizm, her şeyi hemen anında istemek ve hemen tepki vermek gibi özellikleridir.Teraziler iyi kalpli ve güvenilir insanlardır. Herşeyin barış denge ve uyum içinde olduğu, adil bir dünya arayışı içersindedirler.

  AKREP 24 Ekim -22 Kasım Kendini dönüştürebileme gücü, derin kavrayış, sezgi gücü, dayanıklı ve kararlı, başkalarını etkileme gücü.Akrep burcunun Olumsuz ve zayıf yanları ise Kıskançlık, sahiplenicilik, kincilik, kuşkuculuk, güce düşkünlük.Akrep insanı yüksek bir kişisel çekim, derinlik ve güç sahibi olma arzusu taşır. Ayrıca sınırları da zorlayan bir burçtur. Her koşulda kendini yenileme gücüne sahip kişilerdir.

  YAY Burcundaki insanlar Pozitif kaliteleri: Yeniliğe açık, hoşgörülü, cömert, felsefi, iyimser, inaçlı, özgürlüğe düşkün ve coşkulu insanlardır.Olumsuz özellikeri ise Dogmatik, fanatik, patavatsız ve abartıya açık.

  OĞLAK
  (22 Aralık – 22 Ocak tarihleri arasınd adoğan kişiler Oğlak burçlarıdır bu burçtaki kişileirn özellikleri Zorluklara dayanan, güvenilir, sabırlı, kararlı, düzenli kişiler olmalarıdır.Oğlak burçlarındaki kişilerin olumsuz yanları ise İnatçılık, kötümser, cimri, materyalist, mevki düşkünü olmalarıdır.

  KOVA Burcu 21 Ocak - 19 Şubat tarihlerinde doğan kişilerdir.Bu kişiler Hümanist, ileri görüşlü, yenilikçi, objektif, akılcı ve bilimsel, sosyalleşmelte yetenekli. Olumsuz ve zayıf yanları: Geleneklere karşı gelen, farklı olmaya çalışan, huzursuz ve asi karakterde kişilerdir.

  BALIK 19 Şubat - 20 Mart arasında doğanlar Blaık burcudur bu burçlardaki insanlar Duyarlı, merhametli, hayal gücü kuvvetli, sanatsal ilham ve yaratıcılık sahibi,iyi kalpli, güçlü inanç sahibi insanlardır.

   
  Son düzenleme: 12 Ara 2013