bush un kafasına ayakkabı attılar

'Güncel Bilgiler' forumunda şeker2 tarafından 15 Aralık 2008 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Bush'a fırlatılan ayakkabılar suç delili sayıldı


  Irak'ta, dün basın toplantısı sırasında ABD Başkanı George Bush'a ayakkabılarını fırlatan Iraklı gazeteci Muntasar El Zeydi, Iraklı yetkililerce sorgulanırken, ayakkabılarına da delil olarak el konuluyor.  Iraklı yetkililer, Başbakan Nuri El Maliki'nin makamında korumaları tarafından sorgulanan gazetecinin 20'li yaşlarda olduğunu, ayakkabılarının kanıt teşkil ettiğini söyledi.

  Yetkililer, daha önce Zeydi'nin alkol ve uyuşturucu testinden geçirildikten sonra, Bush'a ayakkabısını fırlatması için kendisine para verilip verilmediğini ortaya çıkarmak amacıyla sorguya çekildiğini belirtmişti.

  Bu arada, El Zeydi'nin meslektaşları, gazetecinin geçen yıl Şii militanlarca kaçırıldığını, çalıştığı televizyon kanalı El Bağdadi'nin olaya müdahalesinin ardından serbest bırakıldığını söyledi.

  El Bağdadi televizyonu da, ayakkabı fırlatma görüntülerinin yanı sıra El Zeydi'nin bırakılması çağrılarını defalarca yayımlıyor.

  Kahire'deki El Bağdadi televizyonunun yöneticisi Abdülhamid El Sayeh, muhabirlerinin serbest bırakılması için herkesi seferber ettiklerini, dünya çapında birçok kuruluşun da kendileriyle birlikte olduğunu söyledi. El Sayeh, bu olayın muhabirin bırakılması ya da aksine yargılanması konusunda Iraklılar ile Amerikalılar için bir test olduğunu ifade etti.
    2. Cevap: bush un kafasına ayakkabı attılar

  AYAKKABIYI FIRLATAN GAZETECİ GÖZALTINDA

  ABD Başkanı George W. Bush'a ayakkabısını fırlatan Iraklı gazeteci Muntasar El Zeydi, Irak Başbakanı Nuri El Maliki'nin koruma görevlilerince, sorguya çekilmek amacıyla gözaltına alındı.

  Iraklı bir yetkili, ismi gizli tutulmak koşuluyla basına yaptığı açıklamada, Zeydi'nin alkol ve uyuşturucu testinden geçirildikten sonra, Bush'a ayakkabısını fırlatması için kendisine para verilip verilmediğini ortaya çıkarmak amacıyla sorguya çekildiğini belirtti.

  Öte yandan Irak'tan Afganistan'a geçen Bush'a yapılan ayakkabılı saldırı, Afgan gazeteciler arasında şaka konusu oldu.

  Bush'un Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai ile düzenleyeceği basın toplantısına katılmak üzere iki saat öncesinden Devlet Başkanlığı Sarayı'na gelen gazeteciler kendi aralarında pek çok ayakkabı şakası yaptılar. Birbirlerini çok iyi tanıyan bir grup gazetecinin bir televizyon muhabiri meslektaşlarını, Bush geldikten sonra ayakkabılarını çıkarması ve fırlatması için şaka yollu teşvik etmelerine karşın, basın toplantısı boyunca gazetecilerden ayakkabısını çıkaran olmadı.

  Bununla beraber Afgan yetkililerin basın toplantısı boyunca oldukça tedirgin olduğu ve Bush'a gerekli saygının gösterilmemesinden kaygı duydukları gözlendi. Karzai'nin sözcüsü Saimek Hervai'nin basın toplantısından önce Afgan gazetecilerden, Bush'a, ABD başkanları için genellikle pek kullanılmayan bir saygı ifadesi olan "ekselansları" diye hitap etmelerini istemesi dikkati çekti.

  IRAK HÜKÜMETİ OLAYI KINADI

  Irak'ta dün düzenlenen basın toplantısı sırasında ABD Başkanı George Bush'a ayakkabılarını fırlatan Iraklı gazeteci Muntazar El Zeydi'ye destek sürüyor.

  Irak'ın başkenti Bağdat'taki Şii semti Sadr'dan sonra güneydeki Şii kenti Necef'te de destek gösterisi yapılıyor.

  Görgü tanıkları, Necef'teki göstericilerin bir Amerikan konvoyuna ayakkabılarını fırlattığını belirtti.

  Bu arada Zeydi'nin kardeşi Uday El Zeydi, "Allah'a şükür, Muntazar, Iraklıların kalplerini gururla doldurdu. Eminim Iraklıların çoğu, Muntazar'ın yerinde olmak isterdi" diye konuştu.

  Uday El Zeydi, Irak hükümetinden kardeşinin derhal serbest bırakılmasını da istedi.

  -HÜKÜMETTEN KINAMA-

  Irak hükümeti ise gazetecinin hareketini "barbarca ve rezalet" olarak nitelendirdi ve bu davranışın medyanın rolüyle bağdaşmadığını bildirdi.

  Bakanlar kurulu basın merkezinden yapılan açıklamada, "Bu rezil hareketi kınıyor ve gazetecinin çalıştığı televizyon kanalını, tüm Iraklı gazeteciler ve Irak medyasını lekeleyen bu davranış yüzünden özür dilemeye davet ediyoruz" denildi.

  -ŞAKA KONUSU OLDU-

  Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da olay şaka konusu oldu. Irak'ın "14 Aralığı uluslararası ayakkabı günü" ilan etmeyi düşündüğü yolundaki mesajlar yayılmaya başladı.

  Batı Şeria'nın Ramallah kentindeki Filistinli gazetecilerin de gündeminde Iraklı gazetecinin davranışı vardı.

  Filistinli gazeteciler, kimin ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ya da bölgede sevilmeyen başka bir Amerikalı yetkiliye ayakkabılarını fırlatacak kadar cesur olduğu konusunda şakalar yaptı.
    3. Cevap: bush un kafasına ayakkabı attılar

  aman ne güzel yaptı gazeteci, ellerine saglık . ve cesaretine hayran kaldım ıraklı gazetecinin. tam miliyetci hareket!
  dilerim bizim Tütkiyemz dede böylesıne cesur bırılerı çıkar.
    4. Cevap: bush un kafasına ayakkabı attılar

  tüh tüh yazık olmuş ne kadar çirkin bi davranış hiç yakıştıramadım Tabikide böyle bişey demiyorum :f30::f30::f30:
  Helalllllll diyorum cesaretine hayran kalmamak mümkünmü gazetecinin :f40:
    5. Cevap: bush un kafasına ayakkabı attılar

  busta iyi kıvırdı ama yoksa alnışakına ayakkabının topuğunu yiyecekti :f106:

  keşke yanında yedek ayakkabı getirseydi de kafasının içindeki müslümanlığa düşman düşünceleri
  tek tek vursaydı :f196:
    6. Cevap: bush un kafasına ayakkabı attılar

  Dün Irak'a gelen ABD Başkanı George W.Bush'a bir gazeteci tarafından fırlatılan ayakkabının, 10 bin dolara alıcı bulduğu belirtildi.
  :f118:
    7. Cevap: bush un kafasına ayakkabı attılar

  Ellerine sağlık adamın ............... tabiki şeker seninde sağol bilgi için
    8. Cevap: bush un kafasına ayakkabı attılar

  Bush tam bir edepsizmiş yani.. Sen işgal ettiğin ülkede basın toplantısı düzenle toplantının adınıda "veda öpücüğü" koy bir fiyasko..Az bile yaptılar.. Aslında o ayakkabıları çoraplarla beraber yedireceklerdi.