Burun Yaraları Nasıl Geçer?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 11 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

  1. Burun içerisinde oluşan yaralaırn tedavisi nasıl yapılır evde bu gibi problemlerle karşılaşıldığında ne yapılması gerekiyor.

    Burun içinin yara olması, mevsimsel değişikliklere bağlı olarak burunda oluşan kuruma sonucunda meydana gelmektedir.Buurn yaraları virüsler bakteriler yada alerjik durumlara yol açan etmenler tarafından meydana gelirler.
    Burun akıntısı olduğu durumlarda ise yine bu sıvı burun içerisinde yara oluşmasına sebep olabilmektedir.Burun içerisini tümüyle kaplayan mukoza zarının şişmesiyle buruna açılan ve sinüs kemik boşluklarının deliklerinde tıkanmasına neden olabilir.Burun içi yaralarınızın geçmesi için yapmanız gerekenler:Öncelikle bulunduğunuz ortamın nem dengesini sağlamanız gerekmektedir. Kuru bir ortamda bulunuyorsanız, buhar makineleri ve diğer hava nemlendiricileri kullanarak bulunduğunuz ortamın havasını nemlendirmeniz gerekmektedir. Burun yaralarının geçmesi için şunları deniyebilirsiniz.Burundaki yaraların üzerine sarısabır tozu sürebilirsiniz.Kaymak, merhem şeklinde yine yaraların üzerine sürülebilir.Ayrıca servi kozalağı tozu merhem olarak sürülebilirsiniz.Bu probleminiz devam ederse mutlakabir KBB uzmanına başvurun.