Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

'Sağlık Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 22 Eki 2013 tarihinde açılan konu

  1. Burundan nefes alıp vermek sağlığımız açısından çok büyük önem taşımaktadır.Bu nedenle burun tıkanıklığının tedavisinin yapılmaıs gerekmektedir ihmal edilmeden burnunuzdan rahat nefes alabilmeniz için mutlaka bu konuda bilgi edinmeniz gerekiyor.

    [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/burun-tikanikligi-nasil-giderilir-26607.jpg]burun-tikanikligi-nasil-giderilir-26607[/IMGALT]

    Burun tıkanıklığına en iyi gelen evde uygulayabileceğiniz yöntemler bulunuyor.Bunlardan ilki çocuklarda içind euygulanabilen Tuzlu su butun tıkanıklığına karşı en doğal yöntemlerden birsidir.Bunun için yapmanız gereken şey bir bardak su içerisine bir çay bardağı tuz yada karbonat koyun ve iyice karıştırın daha sonra burnunuza sürün yada çekin faydasını göreceksiniz.

    Ayrıca bulunduğunuz odanın nemli olmasına dikkat edin.Özellikle kış aylarında kalorifer peteklerinin üzerlerine mutlaka bir bardak su yada ıslak bir havlu koyun.Bol bol su için.Mentollü mendiller kullanın ayrıca C vitamini alın.Sıcak su ile duş alırsanız buda burun tıkanıklığınızın giderilmesini burnunuzun açılmasını sağlayacaktır.