burs geri ödeme

'Etüt Merkezi' forumunda ZORBEY tarafından 13 Tem 2011 tarihinde açılan konu

 1. burs geri ödemesi
  burs geri ödenir mi


  KYK’dan burs aldığınızda normalde bunun geri ödeme durumu olmaz. Fakat KYK gerekli gördüğü durumda burs alan öğrencilerin belgelerini araştırabilir ve araştırma sonucunda öğrencinin belgelerinde veya durumunda gerçeğe aykırı bir durum bulunmasında burs kesilir. Bu nedenle başvurunuzda doğru bilgileri girmeniz ve belgelerinizde sahtecilik yapmamanız önerilir.

  *Ödenen burslar kredi borcuna çevrilerek sizden geri alınır.

  *Öğrenim görmekte olduğu öğretim kurumundan en az bir yarıyıl uzaklaştırma cezası alanların bursları,ceza aldığı tarih itibariyle kesilir.Verilen disiplin cezasının öğretim kurumunca geç bildirilmesi halinde ise cezanın verildiği tarihten sonra yapılan ödemeler,bu Yönetmeliğin 31 inci maddesi hükmüne göre tahsil edilir.

  *Öğrenciye burs verilmekte iken,bursun kesilmesini gerektirecek bir durum ortaya çıktığında,bursun kesilmesini gerektiren durumun gerçekleştiği tarih itibariyle bursu kesilir.Bu tarihten sonra ödenen burs miktarları öğrenim kredisi borcuna dönüştürülerek,Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi Yönetmeliği hükümlerine göre tahsil edilir.

  burs geri ödeme ekranı için tıklayınız