Burs Başvuru Tarihleri 2011

'Etüt Merkezi' forumunda ZORBEY tarafından 5 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. burs başvurusu 2011
  burs başvurusu ne zaman
  burs başvurusu yap
  2011 burs başvuru tarihleri
  2011 burs başvuruları ne zaman

  2011-2012 öğretim döneminde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na girerek bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık ve birinci sınıf öğrencilerinden yurtlarda barınmak, burs, öğrenim ve katkı kredisi almak isteyen öğrenciler, ÖSYM tarafından üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren KYK başvuruda bulunabilecek.

  Halen bir yükseköğretim kurumuna devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans, ve yüksek lisans) öğrencilerinin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları ise 04 Temmuz- 07 Ağustos 2011 tarihleri arasında kabul edilecek.

  Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yükseköğretim programlarına girecek öğrencilerin başvuruları ise 19 Eylül-02 Ekim 2011 tarihleri arasında alınacak. Başvurular Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü'nün KYK adresindeki internet sayfasından yapılacak. Kurum yurtlarında barınmakta iken devam ettikleri öğretim kurumlarını normal süresinde bitiremeyen (artık yıl) öğrencilerinin başvuruları ise daha önce barındıkları yurt müdürlükleri tarafından 12-23 Eylül tarihleri arasında kabul edilecek.