Burçlarınıza göre rakipleriniz

'Kadınların Dünyası' forumunda Blue tarafından 17 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Rakibeniz Koç burcu ise

  Onu küçümsemeyin, oldukça çetin cevizdir. İşine gelince diplomatik davranmayı bilir. Son derece cesurca karsınıza çıkar ve ölümcül darbeyi vurmakta hiç tereddüt etmez. Pek anlaşma yoluna gidecek bir tip değildir. Sakin bir yaşantıdan hoşlanmaz. Burcunu yöneten ateş ona saldırganlık, yarışçılık, kazanma hırsı verir, işte hepsi bu. Her ne kadar onunla müdahale etmenizi dilemesek de, onun dürüst bir hasım olduğunu söylemeden edemeyeceğiz. Bilgisayar gibi bir zihni vardır, buna bir de kayıtsızlıktan değil, kurnazlıktan ileri gelen soğukkanlılığı eklenir. Kıskanç mı kıskançtır, pokerdeki blöfü yaşantısına yansıtmayı çok iyi becerir. Soğukkanlıdır ama sabırlı değildir. Saldıracağı anı bekler ve genellikle karşı tarafın silahlarını kullanır. Kazanacağından öylesine emin bir biçimde gelir ki üstünüze, kimi zaman savaşmadan masaya oturmayı yeğlersiniz. Ona karşı onurlu bir ateşkes imzalamak hayırlı olabilir. Eğer bu olanaksızsa hiç savaşa kalkışmayın, kayıtsız davranın. Onu kayıtsızlık yok eder, bitirir.

  • Zayıf noktaları
  Gururludur ve dediğim dediktir. Eğer gerçekten becerikliyseniz, onu bu dava için savaşmaya değmeyeceğine inandırmalısınız. Kimi zaman onun aceleciliği de aleyhine olur. Bu yüzden adımlarınızı atmakta erkenci davranırsanız kazançlı bir taktik yaratmış olabilirsiniz.

  • Doğrudan müdahale durumunda
  Gerçekten korkulacak bir tiptir. Gizli silahı, sözel ve acımasız saldırganlığıdır -eğer siz de bir Koç değilseniz-, ya bir ateşkesin avantajlarını gözden geçirin ya da enerji toplamak için bir kaç adım geri çekilin. Sonra saldırın.  Rakibeniz Boğa burcu ise
  Onunla doğrudan doğruya müdahale etmek pek basit bir şey değildir. Boğa her türlü durumun olumlu ve olumsuz noktalarım derinlemesine gözden geçirmeden hiç adım atmaz. Eğer bir yarış alanına adımını atmışsa İki unsurun ondan yana olduğuna emindir. Yüz yüze müdahale onun yararına olacaktır, ya da bu karşılaşma sorunu kökünden ve sonsuza dek çözecektir. Yoksa, onun açıktan açığa düşmanlık etmesi, kıskançlık göstermesi hatta soğuk savaş yürütmesi bile olanaksızdır. İçten pazarlıklıdır, sinsidir, çoğunlukla insanı rahatlatan bir kadını oynar. Ama asla işin peşini bırakmaz. Sineye çekmeyi bilir ve pratik bir yanı vardır, eğer değmeyecekse, enerji harcamamak için kendi köşesine çekilmeyi de düşünebilir. Ama eğer karşısındaki onun sabrını taşırırsa, gerçek-ten kararlı davranır ve o zaman gerçekten korkulacak bir hal alır. Boğa inatçıdır, istediğini elde etmekte üstüne yoktur.

  • Zayıf noktaları
  Gerçeği söylemek gerekirse pek az zayıf noktası vardır. Fazla üstüne giderseniz de ender olarak öfkeye kapılır. Soğuk intikamlardan hoşlanır, bunları uzun uzadıya planlar ve sizi uzun sürede yere serer. Gösterişli, olaylı sahnelerden hoşlanmaz.

  • Doğrudan müdahale durumunda
  Boğaların müthiş bir edilgen direniş kapasitesi vardır, bunu da soğukkanlılıkla uzun uzadıya planlamıştır. Oturur ve karşı taraf yorulana dek sabırla bekler. Bu nedenle onun bu oyununa gelmemeye dikkat edin. Yüz yüze gelip olayları açığa kavuşturmayı denerseniz onurlu bir sonuca ulaşabilirsiniz.

  Rakibeniz İkizler burcu ise


  Hiç beklenmedik tepkileri her keresinde başka bir yöntemle gösteren İkizler, karşısındakini serseme çevirebilir. Dikkat edin ve siz insiyatifi elden bırakmayın. Önce onu adamakıllı mimleyin. Eninde sonunda gelip size bir darbe vurabilir. Üstelik bu hiç beklenmedik bir anda olabilir. O, asla müdahaleden bıkmaz ve usanmaz. Ne var ki düşmanlık ve kıskançlık gibi konulan fazlasıyla uzatmaktan da pek hoşlanmaz, bu yüzden eninde sonunda sizinle yüz yüze gelmek isteyecek, kendi diyalektiğine güvenerek bir ateşkes önerecektir. Ama ilk adımı onun atması biraz güçtür çünkü bu onun bakış açısında yenilgi anlamına gelir. Belki de birilerinin araya girmesini ve işleri her İki taraf için de düzeltmesini bekler. Barış yapıldıktan sonra samimi davranacaktır ama unutulmamalı ki, bazı İkizler kadınlarının verdikleri sözleri unutmakta üstlerine yoktur.

  • Zayıf noktaları
  Somurtkanlığı fazla uzun sürmez, fazla kinci değildir. Her ne kadar aklın üstünlüğüne inansa da çok konuşur. Eğer onun önemli biri olduğuna inandığınızı ona gösterirseniz, onu hakkettiğinden fazla överseniz, yola getirebilirsiniz. Dalkavukluğa karşı duramaz, biraz kurnazlıkla onu bir süre uslu tutabilirsiniz.

  • Doğrudan müdahale durumunda
  Öyle çenebazdır, öyle tatlı dildir ki, sizi kolayca şaşırtabilir, kandırabilir ve izlemesi bile olanaksız konudan konuya atlayarak sizi alt üst eder. Onunla ilişkide ağırdan almak ve sabırsızlığı yüzünden her şeyi bir yana atmasını beklemek gerekir.  Rakibeniz Yengeç burcu ise


  Anlaşmazlık konusu ne olursa olsun şövalye ruhuyla dövüşecek biri varsa o da Yengeç'tir. Size ne gürültülü sahneler sergileyecek ne de, iş yerinde sürekli surat asacaktır. Sadece nazikçe ama ciddi bir ifadeyle hakkınızda neler düşündüğünü söyleyecek ve konuyu kendi acısından nasıl çözebileceğini bildirecektir. İşte sizin ele ona bu anda bir öneri götürmeniz işleri oldukça kolaylaştıracaktır. Artık bundan sonra o kendi işine bakacak, suları fazla bulandırmaktan yana olmayacaktır. Sonra da oturup zamanın onu haklı çıkarmasını bekleyecektir. Bir dosta dönüştürmeye değecek bir rakibedir çünkü dürüst ve içtendir. Öyle çılgınlar gibi öfkelendiğini, bağırıp çağırdığını pek göremezseniz, size, "Haydi gel, oturalım ve konuşalım" diyecektir. Temkinlidir, düşüncelidir, kıskançlık konu¬sunda dürüst ve içtendir, hukuki konularda korkulacak bir düşman haline dönüşebilir, haklarını elinden almak isteyene karşı pençelerini gösterir. Aslında saldırgan bir kadın değildir, bu da onun hasmının işini kolaylaştırır. Ama eğer saldırgan olmaya karar verirse işte o zaman karşısında başınızı dik tutmanız biraz güç olur.

  • Zayıf noktaları Sorunu öyle ya da böyle çözmeye olan eğilimi ve bunu mantıksal yoldan yapma hevesi karşı tarafa saldırmasını engeller. Konuşma konusunda pek usta değildir bu yüzden karşısındaki onu sözlere ve değişik konulara boğarsa işin içinden çıkamaz olur. Eğer siz ona doğrudan hücum taktiği kullanırsanız, işte o za¬man gerçekten öfkesi tepesine sıçrar.

  • Doğrudan müdahale durumunda
  Heyecanlı çarpışmalar ve yüksek tondan tartışmalar ona göre değildir. Böyle bir durum karşısında bir kirpi gibi içine kapanabilir, her türlü diyaloğu reddedebilir. Hatta müdahaleden bile vazgeçer. Üste çıkmak, onu rahatsız eden bir duygudur, geriye çekilip, silahını elinden atmayı yeğler, hatta utanç verici sahneler yaşamaktansa olayı tamamen unut¬mayı seçer.
    2. Cevap: Burçlarınıza göre rakipleriniz

  Rakibeniz Aslan burcu ise

  O, önce atağa geçmeyi ve yenilinceye kadar rakibesine nefes aldırmamayı tek yol olarak görür. Bu yüzden ayağınızı denk alın. Bir Aslan rakibeyle başa çıkmaya çalışmak hem pratik, hem psikolojik açıdan yorucu bir deneyimdir. Aslan, önce klasik 'sinir harbi' oyununu oynar ve bundan genellikle galip çıkar. Kendinden son derece emindir, kibirlidir, kendine güveni sonsuzdur ve bunları sergilemeye bayılır. Karşı taraf işi biraz gevşek tuttu mu o üstünlüğünü öylesine hissettirir ki sonradan toparlanmak güç olur. Unutmayın, Aslan bir rakibe, müdahale konusu ne olursa olsun her zaman dişli bir hasımdır. Kaybetmeye asla katlanamaz, bu yüzden inatla, ısrarla saldırır. Onu tuzağa düşürmek, oldukça kurnazlık ister. Öç almaya da bayılır. Eğer onu punduna getirip yendiyseniz, küçük düşürdüyseniz, yeni bir saldırıya daima hazır olun.

  • Zayıf noktaları
  Aslan kadını manevi zaferlerle yetinmez. Kuramsal tatminlerin ne işe yaradığını bilemez, daima zaferini gösteren somut avantajlar peşindedir". Eğer bir Aslan kadınının müdahaleye ilgisini yitirmesini istiyorsanız, fazla müdahale ettiğinde elindekini avucundakini yitirebileceğini anlamasını sağlayın. Aslan kadını parmaklarının arasından kayıp gidecek sonuçlarla yetinmeyecektir.

  • Doğrudan müdahale durumunda
  İkinci bir kez düşünmeden, sözel yoldan saldırıya geçen Aslan, fiziksel bir müdahaleden de kaçınmaz. O buna da hazırlıklıdır ve sizi şaşırtabilir. Onun elde ettiği zafer net ve açık seçik olmalıdır, hele bunu başkalarının da seyretmesini, görebilmesini sağlayabilirse, ne mutlu ona. O yüzden uzak durmakta yarar olabilir.  Rakibeniz Başak burcu ise

  Onun o uzak duruşlu görünüşü, surat asışı hiç de samimi değildir. Gerçekte Başak rakibeler içten içe kaynarlar ve zamanı gelince patlayıverirler. Başak kadını ister aşk isterse iş konusunda rakibeniz olsun asla duygularım belli etmez, bozuntuya vermez. Çünkü müthiş bir avantajı olduğunu bilir; niteliklerine güvenir. Somut olayların ve belirtilerin onun üstünlüğünü kanıtlayacağından emin olarak sessizce bekler. Daha önemsiz konularda da müdahale o keskin nitelik köprüsünün üzerinde sürer, o kişiliğine, kalitesine güvenir. Bir Başak kadının doğrudan sahaya inip savaşması ender görülen bir şeydir, sözel bir kavgada rakibesini yenmesi güçtür. Dürüst ve uzlaşmacı bir düşmandır, eninde sonunda onunla konuşup, tartışıp, avantajlı bir anlaşma imzalayabilirsiniz. Ne var ki kıskanç mı kıskançtır. Alıngan olduğunu unutursanız, ömür boyu sürecek bir düşman kazanmış olursunuz. O karşısındakilerden de dürüstlük ve netlik bekler, bu yüzden ona bu iki noktadan sakın ihanet etmeyin.

  • Zayıf noktaları
  Başak burcundan olan rakibenizin herhangi bir müdahaleden vazgeçmesi için, o konuya olan ilgisini yitirmesini beklemek zorundasınız. Eğer onu belirli bir konudan uzaklaştırmak istiyorsanız, ona bunun kötü yanlarını göstermeli, daha olumlu bir seçenek susmalısınız. Artık güncel ve geçerli olmayan değerler peşinde koşmaz, onları orada terkedip arkasını döner.

  • Doğrudan müdahale durumunda
  Oyun oynamak onun doğasına uygun bir kavram değildir. Sözel ya da daha beteri fiziksel bir tartışmada tepesinin atıp, kontrolünü yitirmesi pek görülmüş bir şey değildir. Doğal olarak ortam da önemlidir. Bir Başak eğer öfkenin eşiğine gelmişse artık ondan korkmanız gerekir.

  Rakibeniz Terazi burcu ise

  Onun biraz çılgın yapılı oluşu sizin başınızı döndürebilir. Bu yüzden amacının ne olduğunu tam anlamıyla anlayamayabilirsiniz. O her zaman için anlaşılması zor bir rakibedir. Yüz yüze gelmek istediğinizde oldukça kaçamak davrandığını görmek sizi şaşırtmasın. Ama sırası geldiğinde size saldırabileceğini de unutmayın. Size yaşamı cehenneme çevirebilir, çünkü gösterişli sahneler yaratmaktan kaçınmaz. Onu mantıklı olmaya davet etmeniz boşunadır. Eğer çıkarı yoksa çetin bir ceviz olduğu¬nu size hissettirir. Zamanını olası ve 'belki'lerle dolu ilişkilerle geçirmekten hoşlanmaz, düşler ve hayaller ona göre değildir. Terazi'nin vakti nakittir ve zamanını boşa harcamaz. Farklı amaçlara yönelmekte üstüne yoktur, avantajlarının peşinde hızla rota değiştirir.

  • Zayıf noktaları
  Unutmayın, Terazi kadını hep aynı hedefin peşinden koşmaktan yorulacak ve gözlerini yeni hedeflere dikecektir. Sabırsızlık onun en zayıf noktasıdır. Onu edilgen kılmak ona yapılacak en büyük düşmanlıktır.

  • Doğrudan müdahale durumunda
  Havayı yumuşatmaya çalışıp, ortalığı sütliman bir hale getirmek, müdahaleniz için geçerli bir yöntem olabilir. Karşılıklı doğru düşünceler üzerinde alışveriş yapmanız her iki yanı da tatmin edecek sonuçlar doğurabilir. Yeter ki ortada önemli bir kıskançlık sorunu olmasın...
    3. Cevap: Burçlarınıza göre rakipleriniz

  Rakibeniz Akrep burcu ise

  Daha iyisini elde etmekten asla vazgeçmeyecek bir tip varsa o da Akrep kadınıdır. Eğer bir şeye göz diktiyse her türlü fiziksel ve psikolojik gücünü inatla ve ısrarla onu elde etmek için harcayacaktır, işte onun en büyük gücü budur ve o bunu kullanmayı çok iyi bilir. Kendine saygısı son derece güçlüdür. Bu yüzden hem iş hem de aşk yaşantısında hiç de küçümsenmeyecek bir rakiptir. Üstelik bir karar aldıysa, bunu yerine getirmek onun için zorunlu bile sayılabilir. O arenaya inmeyi ancak buna değecekse kabul eder ve arenada hiç de hafife alınmamalıdır. Sonucun niteliği için savaşacak olması onda harika bir motivasyon yaratır, hele ki söz konusu çatışma konusu duygusal alandaysa. Bazı durumlarda pek dürüst bir rakibe sayılmayabilir, işte o zaman tehlikeli bir durum alır. Ama genellikle saygılıdır ve karşısındakinden de saygı bekler. 'İyi olan kazansın’ şiarıyla savaşa girecekse gayet sportif davranır ama bu yine de ortamdaki tansiyonu düşürmez.

  • Zayıf noktaları
  Akrep pek önemi olmayan sorunlar için bile olay yaratabilir. Kendisine fazlasıyla güvenir ve bu pek sorun olmayan sorunlarda yenilgiyle karşılaşırsa da kıyamet kopar. Akrep hemen ve nasıl olursa olsun kazanmak ister. Bu nedenle dürüst olmayan bazı adımlar atabilir.

  • Doğrudan müdahale durumunda
  Fazla ince eleyip sık dokumaz. Küçük tartışmalardan, en komplike entrikalara, hatta anında intikamlara kadar her türlü diyalektik silah onun için hayatidir. Çevrede bulunanların rahatını kaçıracak tonda kıskançlık tartışmaları yapılıyorsa, anlayın ki orada bir Akrep vardır.

  Rakibeniz Yay burcu ise

  Onun en iyi silahı, düşüncelerindeki berraklıktır ve bundan yararlanmayı çok iyi bilir. Fazla heyecanlı bir ortam yaratmadan onunla tartışabilirsiniz. Yeter ki, büyük kıskançlıklar söz konusu olmasın. Zaten o, enine boyuna tartışmadan, aydınlığa kavuşturmadan ve tatmin olmadan gündemden çıkartmaz. Bu da onunla anlaşmak oldukça çetin bir iştir anlamına gelebilir. Pratik bir yanı olduğundan İşleri fazla uzatmaktan hoşlanmaz ve eğer artık orada bir çıkarı yoksa, işin pek üstüne gitmez. Artık emin olmadığı konularda ne zaman ne de emek harcamak istemez. Bu yüzden her kim olursa olsun, savaş alanındaki yerini almadan önce düşmanlığın konusunu enine boyuna ölçer. Kendine duyduğu sevgi azımsanmayacak ölçüde olduğundan onun yolunu kesmek isteyen herkese tepeden bakar. Onun ölçülerine göre ufak tefek konular için kafa bile yormaz.

  • Zayıf noktaları
  Yay'ın gururunu zedelemek ona yapılabilecek en büyük düşmanlıktır. Yay, eğer belli ve mantıklı bir gerekçesi yoksa asla hiçbir konuda kimseyle yarışa girmez.

  • Doğrudan müdahale durumunda
  Zekasını kullanan ve sözel müdahalede başarılı olan Yay kadını her konuyu lime lime etmekte son derece başarılıdır. Pek ender olarak pes eder ya da af diler. Oldukça acımasız ve sivri diliyle karşısındakini yaralamayı başarır. Üstelik aradan çok zaman geçtikten sonra bile soğuk intikamlar düzenlemeyi bilir.  Rakibeniz Oğlak burcu ise


  Rakibenizin bir Oğlak olduğunu öğrenmekle hiç de iyi bir haber almamış oldunuz. O size bir savaş açmaz, küçük bir muharebe ile yetinir. Ama eğer söz konusu olan savaşsa en öldürücü darbeyi vurmak için gücünü kullanır. Eğer bu olası değilse zamanın yaratacağı avantajdan yararlanma yoluna gider. Sizin bu olayı unutmanızı ya da pes etmenizi sabırla bekler. Bazen Oğlak'ın da her şeyi bir kenara atıp vazgeçtiği görülmüştür. O zaman size düşen bu savaşın gerekçesini iyice gözden geçirmek olacaktır. Zaten o, savaşa girmişse bütün silahlarını bileyecektir. Ama kaygılanmayın, silahları daima ahlaklı ve dürüst olacaktır. Ayrıca insanları ve olayları değerlendirme konusunda gerçekten yeteneklidir. Bu yüzden onu kandırmanız pek kolay olmayacaktır. Oğlak'ın yüz tane gözü vardır ve bunları aldatılmamak İçin kullanır. Onunla savaş pek yararınıza olmayabilir ama eğer bu kaçınılmazsa, her kadın için dişli bir rakibe sayılır.

  • Zayıf noktaları
  Öyle zayıf bir noktası vardır ki bu rakibesi için gerçek bir avantaj sayılır; Oğlak kadını çok yavaştır. Hareket alanını ve manevralarını öyle uzun uzun planlar ki, karşısındaki onu yenmek için stratejisini rahatça belirleyebilir. Yine de bu kadar düşünerek davranan birisinden korkulur demeyi unutmayalım...

  • Doğrudan müdahale durumunda
  Soğuk ve küçük gören ses tonu, onun yolunu kesmeye çalışan herkes için sevimsiz bir sürpriz olur. 'Kaybetmek’ denen kavramı onun aklı almaz ve rakibesini yenebilmek İçin kendine nerelerden müttefikler bulduğuna şaşar kalırsınız.

  Rakibeniz Kova burcu ise

  Rekabet konularında kayıtsız, dikkatsiz gibi durur, sanki aklı baş bir yerdedir. Gerçek şu ki, Kova kadını bir rekabet için fazla psikolojik çaba göstermeye değmeyeceğini düşünür. O basitlik ve açık seçiklik meraklısıdır, pek de saldırgan sayılmaz. Barışçıldır, çünkü her şe¬ye bir çare olduğuna inanır. Onun bilgeliği kimi zaman saflığa varabilir. Ne var ki eğer sabrını taşırırsanız, işte o zaman gerçekten tehlikeli olur. Önemli olan onun özgürlük ve bağımsızlık tutkusuna gem vurmamaktır, işte o zaman elinden gelen her türlü yöntemle sizi yenmeye hazır olacağından emin olun. İyiliğini ve saflığını fazlasıyla sömürmeye kalkmazsanız asla arkadan vurmaz, dürüsttür. İş ve aşk yaşantısında kıskançlık onun için gerçekten İnce ve hassas bir noktadır.

  • Zayıf noktaları
  Kova kadının özelliği önem verdiği değerlerin sık sık değişim göstermesidir. Bu nedenle bir süre beklerseniz, onun konuya olan ilgisi ve kaygısı önemini yitirmiş olabilir. Ya ela işi ağırdan alın, uzatın, eninde sonunda o bıkacak, sıkılacaktır. 0Doğrudan müdahale

  • Doğrudan müdahale durumunda
  Onun ruh hali şaşırtıcı bir hızla değişecektir, bir an öfke küpüyken, bir an sonra umursamazlığa dönüşebilir. Kova kadını hiç bir türlü müdahaleden kaçınmaz. Özgüveni ona her türlü savaşta yoldaş olacaktır.
  Rakibeniz Balık burcu ise

  Balık kadınları rekabet karşısında beklenmedik tepkiler gösterirler. Yaratıcılık ona yol gösterecektir. Balık kadınıyla müdahale edebilmeniz için en azından sizin de onun ki kadar bitmek tükenmek bilmeyen bir hayal gücünüz olmalıdır. İşte onun bütün gücü burada yatar; o şeytana bile pabucunu ters giydirenlerdendir. O pek açık-seçik olmayan konular için kendini asla yormaz. Davranışlarınızdaki dürüstlük onun bayrağı, içtenlik onun silahıdır. Kimi zaman onun sesini yükselttiğini ve özellikle rakibesinin duyabileceği şekilde, onunla boy ölçüşmeye kalkışılmamasını buyurduğunu işitebilirsiniz. Bu oldukça etkili bir taktiktir, ilk adımı atmadan karşı taraftan bir ateşkes önerisi bekler, sonra da bildiği gibi hareket eder.

  • Zayıf noktalarıSiz önce o robotvari davranışların ve güven dolu gösterişlerin altında ne gizlendiğini öğren¬meye çalışın. İlginç şeyler keşfedeceğinizden eminiz. Niteliğin söz konusu olduğu savaşlarda Balık kadını pek de sabırlı davranamaz. Zaten pek uzun zaman somurtkanlık da etmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

  • Doğrudan müdahale durumunda
  Balık kadınının görünüşündeki o tatlı hal başka bir kadınla karşılaşmak söz konusu olduğunda soğuk bir öfkeye dönüşebilir. O yaşlı bir çınardır, ne cesareti, ne güveni yok sanmayın. Her türlü duraksamadan nefret eder, düşmanı karşısına olduğu gibi çıkmalıdır.
    4. Cevap: Burçlarınıza göre rakipleriniz

  Hmmmmmmm. Rakibim için güzel öneriler. :f40:

  Bu arada ben de pek kolay bir rakibe benzemiyomuşum :f106: