burçlara göre bebekler

'Kadınların Dünyası' forumunda HazaN tarafından 10 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu


 1. Burçların bebekler üzerindeki etkisi
  Burçlar ve bebekler
  Bebekler burçlardan nasıl etkilenir

  Koç
  21 Mart-20 Nisan

  Koç bebeği çabuk konuşup çabuk yürüyecektir. Sevgiye duyduğu ihtiyaç her zaman fazladır. İnatçı ve aceleci bir kişilik sergileyecektir. Cömerttir ve paylaşmakta zorlanmaz. Kitap okumayı sever ve hayal gücü kuvvetlidir.

  Boğa
  21 Nisan-21 Mayıs

  Boğa bebeği, inatçı bir bebektir ancak, onu yetiştirmek zevklidir. Güçlü ve sağlıklı yapılıdırlar. Dayanıklı yapıları nedeniyle ruhsal yönden de dengelidirler. Ara sıra aksi, inatçı olmalarına rağmen çabuk kırılıp gücenmez, saldırganlık yapmaz, duygusal depresyonlara girmezler. Disipline ve emirlere karşı çıkabilirler.

  İkizler
  22 Mayıs-21 Haziran

  İkizler bebeği çok hareketlidir, yürümeyi ve konuşmayı çabuk öğrenir. İkizler bebeğinin sınırlanmaması gerekir. Hayal güçleri geniş olduğundan, sürekli bunları gerçekleştirmek için koştururlar. Çok zekidirler, ezber hafızaları kuvvetlidir. Parmakları ince, uzun ve esnektir dolayısıyla el becerisi isteyen işlere yatkındırlar. Olayları anlatırken hayal güçlerini de kullanarak renklendirmeler yaparlar. Aynı anda birçok işi yapabilirler, her şeyi çabuk öğrenirler, aynı iş üzerinde devam istekleri yoktur.

  Yengeç
  22 Haziran-23 Temmuz

  Yengeç bebeği, yemek yemeyi, değişik tatlar almayı, sever. Çok sevimli ve komiktir. Çekingen yapıdadır ancak, sevgi ihtiyacı çok fazladır. Korkuları fazla olduğundan, kabuğu kalındır. Hafızası ve hayal gücü kuvvetlidir. Parayı biriktiren çocuklardır. Eve ve annesine bağlıdır.

  Aslan
  24 Temmuz-23 Ağustos

  Aslan bebeği, neşeli, etrafına ışık saçan yapıdadır. Onu baskı altında tutmak, olumsuz tepkilere sebep olacaktır. Gururuna çok düşkün olduğundan, başkalarının içinde azarlanmak, küçük düşürülmek, emirler verilmesi onu yaralar. Kendisiyle ilgilenilmesi hoşuna gider. Çabuk öğrenir, zekidir, ama öğrenmeye pek hevesli olmayabilir. Başarılarından dolayı övülmesi ya da rekabet zorunluluğu hissetmesi bu tembelliğini yok eder. Para konusunda cömerttirler ve harcamayı severler.

  Başak
  24 Ağustos-23 Eylül

  Daha ufacıkken yemek seçmeye başlar. Derli toplu bir çocuk olacağından bu çocuğu büyütmek zevklidir. Yabancıların yanında ağır başlı ve sakin aile içinde ise hareketlidir. Araştırmayı sever, bazı bilgilere inanmak için mantıklı dayanaklar ister. Sevgi isteğini hiçbir zaman gösteremez. Ona sevginizi fiziksel olarak göstermelisiniz. Savurgan bir çocuk değildir ve ailesinin durumunu her zaman gözleyecek ve tutumlu davranmayı ihmal etmeyecektir. Konuşmaları çok olgun ve bilgecedir. Kendisine gösterilen ilgiden şımarmaz.

  Terazi
  24 Eylül-22 Ekim

  Kararsız, iyi kalpli ve adildir. Estetik duyguları gelişmiştir. Huzur ister, ancak bir konuyu doğruya ulaşıncaya kadar tartışmaktan çekinmez. Sanatçı ruhludur. Temiz ve düzenlidir.

  Akrep
  23 Ekim-22 Kasım

  Savaşçıdır ve hep kazanmak ister. Kendilerini gizlerler ve derin duyguları vardır. Ya hep ya hiç mantığındadır. Sevdiklerine ve arkadaşlarına sıkıca bağlıdır, hoşlanmadığı insanlara ise soğuk davranır. Çok kolay kavrayan bir zekası vardır ama yasak şeylerin çekiciliğine de kapılmadan yapamaz. Mesleğinde en iyilerden biri olmak için çabalar.

  Yay
  23 Kasım-22 Aralık

  Neşeli, sevecen, iyimser, bağımsız, arkadaş canlısıdır. Yalnızlığa dayanamaz. Dürüst bir çocuktur. Asi değildir ama isteklerinizin onun için mantıklı olması lazım. Rahat hareket etmeyi sever. Çok meraklıdır, her şeyi bilmek ister ve sorgular. Para konusunda savurgandır. Dini konulara karşı ciddi bir ilgisi vardır.

  Oğlak
  23 Aralık-20 Ocak

  Oğlak bebeği, inatçı, azimli ve ısrarcıdır. Düzeninin değişmesinden hoşlanmaz. Aile hayatını sever, her konuda sorumluluk sahibidir. Azimli ve dikkatlidir. İtaatli, çalışkan ve güvenilirdir. Kendi işlerini kendi yapar ve ciddi anlamda geleceğini planlar.

  Kova
  21 Ocak-19 Şubat

  Kova bebeği, bağımsız ve yerinde duramayan yapıdadır. Mantığına uymayan her şeyi tartışır. Dünyayı ve insanları severler. Sakin ve yumuşak başlı olsa da davranışları önceden kestirilemez. Konuşmak ve arkadaşlık yapmak onlar için çok önemlidir. Kafası meşgul olduğu sürece mutlu olur. Dikkatini toplamayı ve uyumlu olmayı öğrenmesi gerekir.

  Balık
  20 Şubat-20 Mart

  Sakin görüntüsünün altında çok güçlü bir hayal gücü bulunur. Hassas, duygusal ve güvensiz olabilir. Hayal gücü onu rahat bırakmaz, sürekli rutin hayatı aşmaya zorlar. Bu kadar çok hayalin peşinde koşarken, yeteneklerinin farkına varılmaz ve teşvik edilmezse, kendini kötü hisseder. Ona güven verin, kendini keşfetsin. Sempatik ve zekidir, çok yalan söylediklerini düşünmeyin, o sadece inandığı hayalleri dile getiriyordur.