burçlara göre aşk uyumu

'Kadınca' forumunda HazaN tarafından 13 Ağu 2010 tarihinde açılan konu

 1. Burçların aşk uyumu
  Hangi burçlar hangi burçlarla anlaşır
  Burçların uyumu nasıldır

  Koç - Koç ilişkisi

  Koç erkeği kadınların başını döndürmeye bayıldığı ve bu konuda doğuştan yetenekli olduğu için, kendi burcundan olan kadının hayatına da bomba gibi düşer. Koç kadınları da Koç erkekleri gibi karşı cinsi etkilemek konusunda başarılıdırlar. Koç erkeği ile Koç kadını arasındaki ilişki çok yoğun ve ihtiras dolu geçer. Fakat çok uzun ömürlü olmayabilir. Koç kadını ile Koç erkeği arasındaki ilişki tam bir mücadeledir. Bu iki burç birbirini çok iyi tanıyacak ve anlayacaktır. Tabii bu kişisel benzerlik bir takım sorunlara, geçimsizliklere de sebep olacaktır. İlerleyen zamanlarda Koç erkeği ile Koç kadını arasındaki ilişkinin heyecanı azalabilir. Bu yüzden ilişki bitebilir. İki Koç olgunluk çağına gelmeden bir arada olamazlar. Aralarındaki ilişki , hem cinsel hem de duygusal yönden olmak üzere, çok sağlıksız bir şekil alır.

  Koç - Boğa ilişkisi

  Boğa burcuna mensup kişiler çoğu zaman durmuş oturmuş, iradesine hakim kişilerdir. Çoğu zaman nerede nasıl davranacaklarını iyi kestirirler. Koç burcuna mensup kişiler ise çoğu zaman kafalarına eseni yapan , kaprisli kişilerdir. Özellikle Koç kadınları bu tür özelliklere fazlasıyla sahiptir. Boğa burcundan olanlar mantıklarını kullanarak herşeyi dikkatle düşünüp taşınırken, Koç burcundan olanlar her dakika yeni bir fikir ve heves peşinde koşarlar. Bu yüzden Boğanın tutuculuğu Koçun kısa zamanda canını sıkacaktır. Zaman zaman da Koçun bazı tavırları Boğanın sinirlerini bozacaktır. Böyle bir aşkın yürüyebilmesi için bir tarafın büyük tavizler vermesi ya da iki tarafın da çok anlayışlı olması gereklidir. Koç ve Boğa ideal iki eş değildir.

  Koç - İkizler İlişkisi

  İkisi arasındaki ilişki özellikle Koç kadınları için son derece güçtür. Çünkü İkizler burcundan bir erkeğin ruhsal davranışları çok fazla değişkenlik gösterir. Koç kadını da bu değişiklikleri anlayıp onu idare etmekte zorlanır. Aslında bu durumlar Koç erkeği ve İkizler kadını için de geçerlidir. İkizler kadını da İkizler erkeği gibi değişken bir karaktere sahiptir. Bu özellikleri ile Koç erkeğini çileden çıkarabilir. Koç, İkizler'i elinde tutmak istiyorsa onu sıkmamak için her an tetikte olmalıdır.

  Koç - Yengeç ilişkisi

  Koç, Yengeçe yaklaşmakta büyük güçlük çekebilir. Yengeç burcuna mensup kişiler çoğu zaman kabuğuna çekilmiş, içe dönük yaşayan tiplerdir. Son derece hassastırlar. Çok çabuk incinen bir yaradılışları vardır. Ama çoğunlukla alınganlık ve kaygılarını içlerine atıp olduklarından daha sert, vurdum duymaz görünmeye çalışırlar. Partnerlerine kol kanat germek isterler. Koç, Yengeçi elinde tutmak istiyorsa kendi de biraz romantikleşmek zorundadır. Koç burcundan olanlar istedikleri zaman rahatlıkla romantik olabilirler. Yengeçler seks yönünden de hassas ve romantiktirler. Şefkatli ve yumuşak bir biçimde partnerlerine egemen olmak isterler. Partnerlerinden de aynı şefkati ve romantizmi beklerler.

  Koç - Aslan ilişkisi

  Koç ile Aslan arasında ilk görüşte alev alev tutuşan, ihtiras, sevgi, şehvet ve şefkat dolu bir aşk, bir tutku olabilir. Ama Aslan burcu durmadan pohpohlanmak, el üstünde tutulmak ister. Bu istek Koçun yaradılışına ters düşerek aralarını açabilir. Herşey, onların durumu idare etmelerine bağlıdır. Birbirlerini anlayıp tanımaya ve idare etmeye bakmalıdırlar. Bunun tersi durumunda Koç ile Aslan arasında uyumlu bir ilişki söz konusu olamaz. Koç ile Aslan seks konusunda çok uyumsuzdur. Bu uyumsuzluk gündelik ilişkilerine de yansıyabilir.

  Koç - Başak ilişkisi

  Başak burcunun analitik ve eleştirici tavsiyeleri, öğütleri sayesinde, Koç burcu pek çok şey öğrenebilir. Fakat fazla sıkıntıya gelemeyen Koç burcu zamanla Başak'ın eleştirilerinden, tavsiyelerinden rahatsızlık duymaya başlayacaktır. Bu yüzden Koç ile Başak arasında uzun vadeli bir ilişki çok zor kurulabilir. Başak burcu sevdiği için çok fazla endişe duyar ve korumacı bir kişilik sergiler. Bu bakımdan Koçu kendine bağlamayı başarabilir. Koç ile Başak'ın ilişkisinde en önemli yapı taşı sabır ve anlayıştır. Koç burcu sabırlı ve anlayışlı olursa sakin yaradılışlı Başak ile anlaşabilir ve aralarında güçlü bir ilişki kurulabilir. Başak burcu uyumlu karakteri sayesinde Koç için iyi bir partner olabilir.

  Koç - Terazi ilişkisi

  Terazi çoğu zaman ne istediğini bilemeyen, kararsız bir karakter çizen bir burçtur. Fakat Terazi burcu için ilişkilerin burcu demek yanlış olmaz. Koç ile Terazi aralarındaki ilişkide gayet mutlu olabilirler. İkisi de birbirlerine karşı birçok açıdan çok verici olabilirler. Aralarındaki uyumun devamı için yapmaları gereken sadece sakin ve birbirlerine karşı dürüst olmaktır. Koç ile Terazinin birlikteliği taraflara birçok açıdan olumlu kazançlar sağlayacaktır. Aralarındaki uyum onların hem maddi hem de duygusal açıdan gelişmelerini sağlayacaktır. Kişiliği iyi gelişmiş Koç ile Terazinin ilişkileri çok uzun süreli olabilir. Koç ve Terazi seks hayatında da gayet başarılı bir çift olabilirler.

  Koç - Akrep ilişkisi

  Bu iki burcun uyumu gerçekten zordur. Zira Akrep burcu da Koç burcu da oldukça sert karakterli burçlardır. Birbirlerine hükmetmeyi isterler. Ama ne Akrepler ne de Koçlar birbirlerine hükmetmeyi başaramazlar. Bu da ilişkilerinin ömrünü kısaltır. Bu iki burcun en önemli benzerlikleri savaş tanrısı Mars tarafından yönetiliyor olmalarıdır. Koçun anlaşmak yönünde bir isteği var ise Akrepe saygı göstermesi ve biraz da olsa boyun eğmeyi kabullenmesi gereklidir. Koçun en çok dikkat etmesi gereken konu kıskançlık olmalıdır. Çok kıskanç bir karaktere sahip olan Akrepler kıskanılmaya ve baskıya hiç gelemezler.

  Koç - Yay ilişkisi

  Yay burcu oldukça açık, dürüst ve eğlenceli bir burçtur. Yay burcuna mensup olanlar özgürlüklerine çok düşkündürler. Baskıcı ve hükmetmeye bayılan Koç burcu ile Yay burcunun uyumu gerçekten zordur. Koç burcunun böyle bir ilişkide en çok dikkat etmesi gereken husus Yay gibi açık ve dürüst olabilmektir. Yay burcundan olanlar genelde çok dobra konuşurlar. Zaman zaman patavatsız tavırlar sergileyebilirler. Böyle durumlarda Koç burcundan olanlar sakin olmaya çalışmalıdırlar. Yay her ne kadar özgürlükçü ve rahat olsa da muhafazakar bazı özelliklere sahiptir. Zaman zaman Koçun gösterdiği cüreti gösteremez.

  Koç - Oğlak ilişkisi

  Koçun ilk başta unutmaması gereken şey, Oğlak burcunun hırslı mücadelesinin maddi güven ve prestij elde etmek için olduğu ve genellikle bencilliğe dayanmadığı olmalıdır. Düzenli, disiplinli ve zeki Oğlak burcu ile Koç burcu çoğu zaman iyi birer çift olamazlar. Koç burcu gösterişe, şekilciliğe çok düşkündür. Bencil bir takım davranışları vardır. Oğlak burcuna mensup insanlar Koçun bu özelliklerine kolay kolay tahammül edemezler. Koçun Oğlak burcunun fikirlerine önem vermesi ve onun kendisi için çizdiği yoldan gitmesine yardımcı olması, ona her zaman destek olması gerekmektedir. Aksi takdirde Oğlak'la kesinlikle anlaşamaz.

  Koç - Kova ilişkisi

  Kovanın sürekli sizi övüp ne kadar harika olduğunuzu söylemesini beklemeyin. Çünkü bu burç duygusal sözler yerine harekete geçmeyi önemser. Koç ve Kova aslında birbirlerine zıt burçlardır. Birçok konuda anlaşamasalar da bu zıtlık bir çekim alanı oluşturur. Koç burcunun dikkat etmesi gereken bir konu kıskançlıktır. Kovaya karşı kıskanç duygular beslememelidir. Ayrıca Koçun Kovaya karşı geleneksel baskıcı, sahiplenici tavırlarından da vazgeçmesi gerekmektedir. Karşılıklı anlayış ve sabır ile Koç ile Kova arasında mutlu bir beraberlik kurulabilir. Koç burcunun Kovaya karşı uyumlu bir kişilik sergilemesi gerekir.

  Koç - Balık ilişkisi

  Romantik ve hayalci Balık ile Koç uyumlu bir çift olabilir. Fakat bu ilişkide büyük rolün Balık'a düştüğünü söylemekte yarar var. Uyumlu, güvenilir ve anlayışlı Balık, ilişkinin devamlılığını sağlar. Koç dünyaya olan idealist bakışını, romantik Balık sayesinde biraz olsun yumuşatabilir. Zaten Koç burcundan olanlar bu katı ve idealist bakış açılarını yumuşatmazlarsa Balık ile asla anlaşamazlar. Koçun dikkatli olması gereken bir husus, Balık'ın maddi konulardaki başarısızlığıdır. Balık burcu parasal konularda çok yanlış kararlar alabilir.