Bülent Fevzioğlu Kimdir Kısaca

'Biyografi' forumunda Masal tarafından 11 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. Kısaca Bülent Fevzioğlu Kimdir


  Bülent Fevzioğlu Biyografisi


  Şair ve gazeteci-yazar.


  [​IMG]

  12 Nisan 1959 yılında Mağusada dünyaya geldi. İlkokul için Mağusa Gazi İlkokulunda eğitime başlayan Bülent, okulu çok sever. Okulda gördükleri ve öğrendikleriyle okumayı daha da çok seven Bülent, başarılı bir öğrenci olur. Okumanın yanında izciliğe de gönül veren Bülent, izcilik faaliyetlerini ve gösterilerini hiç kaçırmaz.

  İlkokul eğitiminin ardından, Namık Kemal Lisesine geçen Bülent, 2 buçuk ay süren eğitimin ardından, okuldan ayrılmak zorunda kalır. Çünkü bir iş kazası geçiren baba İbrahim Feyzullah, yatağa mahkum olur ve aile büyük bir ekonomik sıkıntıya düşer. Anneannenin katkılarıyla yaşamlarını sürdüren ailede birileri daha çalışmak zorundadır. Okuldan ayrılan Bülent, henüz 12 yaşında olmasına karşın, Güney Kıbrısta inşaatlarda işçilik yapmaya başlar. 3 yıl boyunca işçi olarak çalışan Bülent, ailesine ekonomik katkıda bulunur.

  Ilk kitabini 1987 yilinda (Sancili Kan Yumagi-siirler) yayimlayan; dokuz yil sonra "Bir Tutam Ezgi" adini verdigi belgesel calismasinda bir doneme damgasini vurmus muzik gruplarimizdan "SILA-4" u anlatti.

  SILA-4 grubu uyelerinden besteci-sozyazari merhum Raif Denktas'in anisina ithaf edilen "Bir Tutam Sevgi" kultur tarihimizin ilgi cekici yanlarini da ortaya koyuyor.

  Eserleri:

  Kibris Türk Halk Edebiyatinda Destanlar ve Agitlar Üzerine Bilgiler-Belgeler-Arastirmalar, Cilt II.