Bülent Eczacıbaşı Kimdir Kısaca

'Biyografi' forumunda zamaneanne tarafından 11 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu


 1. Bülent Eczacıbaşı Kısaca Hayatı


  Bülent Eczacıbaşı Biyografisi


  [​IMG]

  Türkiyenin en yakından tanıdığı isimlerden biri olan Bülent Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu başkanıdır.Evli ve 2 çocuk babasıdır.

  Halen Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Bülent Eczacıbaşı, TÜSİADın Onursal Başkanı, İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikasının Onursal Başkanı ve İstanbul Modern Sanat Müzesini bünyesinde bulunduran İstanbul Modern Sanat Vakfının Mütevelli Heyeti Başkanı, İKSV (İstanbul Kültür sanat Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanı ve Avrupa Sanayicileri Yuvarlak Masası (ERT- European Round Table of Industrialists) üyesidir.

  Çalışma yaşamına 1974 yılında Eczacıbaşı Holdingde başlayan Bülent Eczacıbaşı, Topluluğun çeşitli kuruluşlarında yönetim görevlerinde bulundu. 1991-93 yıllarında TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığı, 1997-2001 yıllarında TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanlığı, 1993-97 yıllarında ise TESEV (Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı) Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı, 2000-2008 yıllarında İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

  Eczacıbaşı ayrıca, TESEV Yüksek Danışma Kurulunda, Harvard Kennedy School Danışma Kurulunda ve Akbank Uluslararası Danışma Kurulunda yer almaktadır.