Bükülebilir iPhone Gerçek mi Oluyor?

'Teknoloji Haberleri' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Bükülebilir iPhone Gerçek mi Oluyor?

  [​IMG]
  Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’da yaşanan bükülme sorununu fırsata çevirmeye hazırlanıyor. Sıradışı patent girişimleri ile gündemden hiç düşmeyen Apple şimdide bükülebilir iPhone için patent başvurusunda bulundu.

  Bilindiği gibi iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcıları merakla bekledikleri telefonlara kavuştuktan sonra bükülme sorunu yaşamış ve özellikle pantolon ceplerine koydukları telefonun büküldüğü yönünde şikayetlerde bulunmuşlardı. Her ne kadar Apple bu durumu reddetse de şikayetler nedeniyle bükülebilir bir telefon yapma fikrine yönelmiş gibi görünüyor.

  Katlanılabilen esnek bir iPhone fikri hoşa gitmiş olacak ki Apple bu yönde çalışmalarını hızlandırdı ve patent başvurusunda bulundu. Apple’ın bu modelde bütün malzemeleri plastik, fiber bir malzeme ile yapması böylece ekranla birlikte telefonun tüm donanımının da zarar görmeden elastik bir yapıya bürünmesini sağlaması bekleniyor.

  Bu yeni özellik ne zaman kullanılır bu konuda kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak Apple’ın geçtiğimiz günlerde aldığı akıllı kalem patenti şirketin yenilikçi fikirlerinin her geçen gün biraz daha çıtayı yükselttiğinin göstergesi.

  Bükülebilir bir iPhone sahibi olmak gerçeğe dönüşecek mi? Yoksa yeni modellerde yine bir sorun olarak mı karşımıza çıkacak bunu zaman gösterecek. Bilinen bir şey varsa o da Apple’ın teknolojik gelişmelere öncülük ettiği ve rakipleri ile arasındaki yarışta hep bir adım önde olma çabalarının kullanıcıya heyecan yarattığıdır.