Buharın Cilde Faydası Nedir?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 24 Ocak 2014 tarihinde açılan konu


 1. Buharın Cilde Ne Faydası Vadır?  Cildinize buhar uygulamak için yapmanız gereken şey şöyle bayanlar;Bir kabı kaynar suyla doldurun. Biraz greyfurt yağı ve biraz Biberiye yağı ekleyin. Aynı şekilde taze Biberiye sapları ve greyfurt dilimleri de ekleyebilirsiniz.Yüzünüzü 30 cm kadar yukarıda tutmaya dikkat etmelisiniz.

  Nasıl rahat olursanız o mesafe sizin için iyi olacaktır. Başınızın ve kabın üstünü bir havluyla örterek buharın boşa gitmesine izin vermeyin.Yüzünüze 5-10 dakika kadar buhar uygulayın. Greyfurt ve Biberiye yerine, başka esansiyel yağlarda kullanabilirsiniz.Portakal ve Defne Yaprağı da yararlı detoks araçlarıdır. Uygulamayı tamamladıktan sonra, buhar almış derinin kolay zedelenebilir olduğunu unutmayın.O nedenle yüzünüz henüz hafifçe nemliyken, nemlendiricinizi sürün. Bu arada su içmeyi unutmayın, geriye kalan toksinleri temizlemiş olursunuz.

  Buharın faydaları nelerdir?

  Buhar, toksinleri atar, cildin gözeneklerini açar, her türlü kir ya da Makyaj kalıntısını temizler ve daha derindeki deri tabakalarına yaşamsal nem kazandırır. Ölü deri hücrelerini yumuşatarak, onların yüzün hafifçe ovulmasıyla kopup gitmesini sağlar. Aynı zamanda siyah noktaların giderilmesini de kolaylaştırır.

  İyi bir buhar banyosu, kan dolaşımını da hızlandırır ve yüz kaslarını gevşetir. Bunların her ikisi de yüzünüzün daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur.

  buharincilde-faydasi-.jpg