bu sene kış nasıl geçecek

'Ders çalışıyorum' forumunda Misafir tarafından 14 Ekim 2010 tarihinde açılan konu


 1. evet arkadaşlar herkesin söylediği gibi kışın zor geçeceğini ve tahminlerin öyle gösterdiği bu günlerde sizce nasıl geçecek havanın sıcakmı,soğukmu ?
    2. Cevap: bu sene kış nasıl geçecek

  Hava tahmin uzmanları, bu yazın yüksek sıcaklıklarının ardından, Avrupa’da son 1000 yılın en sert kışının kapıda olduğunu düşünüyor.

  Rus internet medyası RT’nin haberine göre, Polonyalı bilim adamları Meksika Körfezi’nden Atlas Okyanusu’nun kuzeyine dek uzanan sıcak su akıntısı Gulf Stream’in hızının son birkaç yılda yarı yarıya azaldığını belirterek, bu nedenle akıntının Kuzey Kutup rüzgarlarının soğuğuyla başedemeyeceğini ve Avrupa kıtasının soğuk bir kışla karşı karşıya kalacağı tahmininde bulundu.

  Bilim adamları, Gulf Stream akıntısının tamamen durması halinde Avrupa’da yeni bir Buz Çağı’nın başlayacağını öngörüyor.

  Rusya’nın Fobos hava durumu merkezinden önde gelen uzman Vadim Zavodçenkov da gelecek ayın hava tahmininin yüzde 70 doğru yapılabildiğini belirterek, soğuk kış senaryosunun doğru olabileceğini söyledi.

  Kasım ayının hava tahminini daha kesin yapabildiklerini belirten Rus uzman, meteorologların uzun dönemli hava tahminlerinde kullandıkları istatistik modellerinin, geçen yazın rekor sıcaklıklarını tahminde pek işe yaramadığını da sözlerine ekledi.
    3. Cevap: bu sene kış nasıl geçecek

  bu sene donacaz Şİmdİden kiŞliklari Çikardik ben Çoraplarimla yatiyorum hatta :))))) Çok soguk olcak Çookkk :d
   


Yükleniyor...