Bu Mucizeleri Bilmiyoruz!

'Sosyal Konular' forumunda zamaneanne tarafından 30 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Hayatta hep yeni bir mucize olmasını bekleyen insanoğlu aslında yanıbaşındaki mucizelerden habersiz yaşıyor.İşte düzenli olarak hayatımızda var olan ama farkına varmadığımız mucizeler:

  Boyumuz sabah daha uzundur

  Boyumuz sabahları akşama oranla daha uzundur. Çünkü diskler arasındaki sıvı uyuduğumuz sırada yenilenir ve bu sayede 1,5 santim daha uzun oluruz. Gün ilerledikçe ayakta durmanın da etkisiyle diskler sıkışır ve minik bir kısalma söz konusu olur.

  Sarışınların daha çok saçı var

  Saç rengi gürlüğünü de belirler. Normal bir insanda 100 bin saç kökü bulunur. Bu saç köklerinden her biri insan yaşamı boyunca 20 saç teli üretebilme kapasitesine sahiptir. Sarışınlardaki saç köklerinin sayısı 146 bin civarındadır. Yani daha fazla saç üretimi söz konusudur. Kızıl saçlılardaki kök sayısı ise 86 bindir.

  Apandist aslında gerekli bir organ

  Gereksiz olduğu sanılan apandist aslında insan bağırsağında yaşayan yararlı bakterilerin yaşadığı bir organdır. Yararlı bakteriler sindirime yardımcı olur. İshal söz konusu olduğunda bu bakteriler dışarı atılır ve yeniden üretilmeye başlar.

  Herkesin dili kendine özel

  Parmak izi gibi her insanın dil izi farklıdır. Dil hem psikolojik hem de fiziksel açılardan bilgi veriyor. Yapısı gereği tekil bir organdır ve hiç bir insanın dili başka birine benzemez. Şekil, büyüklük ve uzunluk açısından herkesin dili farklıdır.

  En kalın cilt dokusu ayaktadır

  Avuç içi ve ayak tabanındaki derinin kalınlığı 4 mm'dir ve vücutta derinin en kalın olduğu yerdir. Ayaktaki en kalın deri ise topuk kısmındadır. Burası ayrıca en fazla ter bezinin bulunduğu bölümdür.

  Aspirin üretiyoruz

  Meyve ve sebze yediğimiz zaman vücudumuz kendi aspirinini üretebiliyor. Araştırmalar meyve ve sebzelerde bulunan benzoik asit alan kişilerin salisilik asit üretebildiğini gösteriyor.Bu madde aspirinin temel etken maddelerinden biri olarak biliniyor.
    2. Cevap: Bu Mucizeleri Bilmiyoruz!

  Müthiş bu mucizelerin hiçbirini bilmiyordum teşekkürler bilgilendirme için.