Bu Mesaja Tıklamayın

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 19 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Bu mesaja dikkat !

  MSN'den gelen bu mesaja sakın yanıt vermeyin...


  Türkiye Bileşim Güvenliği Derneği, internet kullanıcılarını virüs tehdidi içeren mesajlara karşı uyardı. Rus kaynaklı olduğu tahmin edilen ve MSN aracılığıyla gönderilen, "Bu resim senin mi? " isimli mesaj, yeni bir internet soygunu anlamına geliyor.

  Bilgisayar güvenlik uzmanları, internet kullancılarını uyararak, "Mesaj tıklanınca bilgisayarınıza gizli bir 'keylogger' isimli hayalet program yükleniyor. Sizin hiçbir şeyinizden haberiniz olmadan bilgisayarınızda yaptığınız her bir işlem bu internet dolandırıcılarına geçiyor.

  Virüslerden daha tehlikeli bu trojenler için internet kullanıcılarının daha dikkatli olmasını istiyoruz. İnternet üzerinden yaptığınız tüm banka işlemleri ve şifreleri bu program sayesinde programın yönlendirdiği kişiye gidiyor" dedi.
    2. Cevap: Bu Mesaja Tıklamayın

  Ben Eskiden Bir Defa Tıklamıştım.Sayfa Açılmadan Hemen Kapattım. Ama Öyle Birşey Olmadı Çok Şükür Nasıl Temizlenebilir Bu Hayalet Program..Onun Hakkında Bir Bilgi Varmı..

  Bide Genellikle Hep Arkadaşlardan Geliyor Böyle Mesajlar..
    3. Cevap: Bu Mesaja Tıklamayın

  BiLgiLendirme İçin Tsk Pardus Abi...
    4. Cevap: Bu Mesaja Tıklamayın

  Evet bu tür virüsler vs. bir arkadaşınıza bulaşmışsa otomatik olarak listedeki herkese gönderir.O yüzden dikkatli olmak lazım...