Bu kez de 'sanal virüs' tehdidi

'Teknoloji Haberleri' forumunda alemşah tarafından 2 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. Bu kez de 'sanal virüs' tehdidi
  Domuz gribi haberlerinin gündemi sıkça meşgul ettiği şu günlerde bir virüs uyarısı da Microsoft'tan geldi. Microsoft, internet kullanıcılarını, "Taterf" adlı virüse karşı uyardı.[​IMG]

  (AA) Microsoft Security Intelligence, Taterf'in son 6 ay içinde 4,9 milyon bilgisayara sızdığını, bu sayının bir önceki 6 aya göre yüzde 156 oranında arttığını açıkladı.

  Açıklamada, İngiltere'de 2009 yılının ilk 6 ayında, ortalama her saatte 7 bilgisayarın bu virüsten etkilendiği, Taterf'in genellikle internet üzerinden oyun oynayanları hedef aldığı belirtildi.

  Taterf'in sızdığı oyunlar arasında, World Of Warcraft, Rainbow Island, Lineage, Gamania ve Cabal Online'ın bulunduğu, özel bilgilere izinsiz erişime olanak tanıyan virüsün USB sürücüleri sayesinde çabuk yayılabileceği kaydedildi.
    2. Cevap: Bu kez de 'sanal virüs' tehdidi

  bune yaa mıllet bu vırus yuzunden sıtelere korkarak gırıo :mad:
    3. Cevap: Bu kez de 'sanal virüs' tehdidi

  İçimiz dışımız sağımız solumuz virüs tehditleriyle doldu.Allah sonumuzu hayır etsin..
  Bilgi ve paylaşımların için teşekkürler alemşah emeklerine sağlık.Artık bizleri tanıdığına göre şu imzanı değişsen diyorum formatımıza hiç uymuyor.:f63:Adminlerimiz çok kibar, uysal ve anlayışlı.Tabii istisnai durumlar hariç:f196:
    4. Cevap: Bu kez de 'sanal virüs' tehdidi

  güzel bir imza bulayım hemen değiştiririm :f40: