Bu kadar da taklit olmaz ki

'Haberler' forumunda Dark tarafından 17 Oca 2011 tarihinde açılan konu

 1. Bu kadar da taklit edilmez ki
  taklitdizi.
  İlk bölümü yarın ekrana gelecek olan Show TV’nin “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin tanıtım fotoğrafları ile CNBC - e ve e2’de de yayınlanan ünlü Amerikan dizisi “The Tudors”un afişleri neredeyse birebir aynı.

  Başrollerini Halit Ergenç, Meryem Uzerli ve Okan Yalabık’ın paylaştığı “Muhteşem Yüzyıl” ile “The Tudors”un hikâyesindeki benzerlikler de dikkat çekiyor. “The Tudors”ta Kral Henry’nin kız kardeşi, en yakın arkadaşıyla evleniyor, “Muhteşem Yüzyıl”da da Yalabık’ın canlandırdığı İbrahim Paşa Kanuni’nin kız kardeşiyle evlenecek.

  mahsun.
  2003 yılı yapımı `Tears of the Sun`la, `Güneşi Gördüm`ün afişlerinin renk tonları, küçük karedeki kalabalık insan grubu ve elinde çocuk taşıyan oyuncu görüntüsü aynı. İki afişte de helikopter ve güneş var. Bruce Willis`in büyük resminin olduğu orta alanda Mahsun Kırmızıgül`ün resminin bulunması da, iki afiş arasındaki benzerliği ayyuka çıkarıyor.

  askimemnuz.
  Yazar Stephenie Meyer’in 2005 yılında Amerika’da yayınlanmış ve büyük ilgi görmüş “Twilight” adlı kitabının kapağı ile Aşk-ı Memnu dizisinin afişinin arasındaki benzerlik ortada...
  kapakx.
  Ünlü şarkıcı Bengü, "İki Melek" adlı albümünde 'ikizi'yle poz vermişti.
  Kapak pozu ise çok fazla esinlenme çıkmıştı.  ebru.
  Ebru Gündeş'in 'Evet' adlı albüm kapağının, Jennifer Lopez'in albüm kapağına olan benzerliği müzik dünyasını çok şaşırtmıştı.
  Şarkıcı, "Evet" adlı yeni albümünün kapak fotoğraflarını çektirirken, makyajını ve saçını birebir Jennifer Lopez gibi yaptırmıştı.

  tarkan.
  Magastar Tarkan bile dikkatli gözlerden kaçamadı.
  Sanatçının 2007 tarihinde piyasaya sürülen "Metamorfoz" albümünün kapağının, İngiliz şarkıcı Robbie Williams'ın bir dergiye verdiği pozlardan "esinlenildiği" ortaya çıkmıştı.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Ağu 2014