Bu Fener'i her takım yener.

'Spor Gündemi' forumunda Sitem tarafından 25 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. Sabah ve Fotomaç Gazetesi yazarı Hıncal Uluç spor gündemini değerlendirdiği röportajında Galatasaray- Fenerbahçe maçı ile igili de önemli saptamalar yaptı.

  İşte o bölüm: * Galatasaray 29 şut atıp, 10 gol pozisyonuna girerken, Volkan yaptığı başarılı kurtarışlarla derbinin kaderini belirledi belki de...

  Frikiği de kurtarıyordu. Ona da yetişti, dokundu. Ama Selçuk harika attı. Volkan maçı çeviren adamlardan birisidir... 'Top Galatasaray'ı sevmedi' maddesinin baş unsurlarından birisi de Volkan'dı. Galatasaray'ın sevdiği pozisyonlarda da Volkan çıktı ortaya... * Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşması, skoru ve gidişatı bakımından Barcelona-Real Madrid derbisine de benzetildi.

  Skor olarak benziyor ama Barcelona, Real Madrid'i, Galatasaray'ın Fener'i ezdiği gibi ezmedi. Barcelona klasik, o benim nefret ettiğim top dolaştırmaları içinde oynadı oyunu..

  Onun için söylüyorum; Galatasaray'ı, Türkiye'de yenecek bir tane takım var: Galatasaray'ın kendisi... Galatasaray'ı ancak Galatasaray yener.

  Bunun önüne geçecek de Fatih Terim...Maçın kasetini alır kapanırsa bundan sonra Galatasaray puan kaybetmez.

  O tokat yerine ulaşmışsa eğer... Fark 2'ye düştü. Bu hafta Fenerbahçe, Beşiktaş'ı ağırlayacak. Galatasaray, Trabzon ile karşılaşacak. Zirvede bir değişiklik olabilir mi?

  Fenerbahçe'yi her takım yenebilir. Trabzon da Galatasaray da Beşiktaş da yenebilir. Fenerbahçe katiyen güven veren bir futbol oynamıyor. Doğru sahaya çıkan, doğru oynayan, kusurlarını bilen bir Galatasaray'ı yenebilecek takım görünürde yok.


  [​IMG]
    2. Cevap: Bu Fener'i her takım yener.

  Fenerbahçe Bunu hiç esirgemedi. Galatasarayıda hep yenmiştir ve yenmeye devam edecek bunu kabulenmek zorundasınız.Dedelerimiz hep bunu söylüyordu bizde sölüyoruz ve torunlarımızda söyleyecektir.
  Ha belki uzayda veya başka bi dünyada oynasalar buna bişey diyemem Sayın Hıncal Bey: