Bu bina şekil değiştiriyor!!!

'Haberler' forumunda Cilek tarafından 22 Temmuz 2008 tarihinde açılan konu


 1. 80 katlı dev gökdelenin şekli sürekli değişecek. Bina hiçbir zaman aynı görünmeyecek.

  Dinamik Kule adı verilen 80 katlı binanın her katında bulunan prefabrik dairelerin her biri de birbirlerinden bağımsız devinim halinde olacak. Böylece binanın şekli de sürekli değişecek.

  Dubaide dünyanın ilk hareket eden binasının inşasına yakında başlanıyor. Binanın mimarı David Fisher, Bu kendi etrafında dönen, hareket eden ve şekli sürekli değişen ilk bina olacak. dedi.
  Daireler merkezi kolon etrafında dönecek
  New Yorkta projenin tanıtımı sırasında konuşan İtalyan mimar Fisher, Bina hiçbir zaman aynı görünmeyecek, ikinci bir kez aynı şekle bürünmeyecek diye konuştu.

  420 metre yüksekliğindeki binadaki daireler, ses komutasıyla merkezi bir kolonun etrafında 360 derece dönüş gerçekleştirecek. Bu dönüş, her kat arasında bulunan toplam 79 adet rüzgâr türbininin sağladığı enerjiyle söz konusu olacak.
  Ayrıca bu türbinler tüm binanın kullanacağı elektriği ve fazlasını da üreteceği için, bina enerji açısından dış kaynaklara gereksinim duymayacak.

  Kendi eksenleri etrafında dönmeleri bir ila üç saat alacak olan dairelerin fiyatları da 3 milyon 700 bin ila 36 milyon dolar olacak.

  Toplam maliyeti 700 milyon dolar
  Benzeri 70 katlı bir binanın da Moskovada inşa edilmesi planlanıyor. İtalyan mimar David Fisher, Bu binaları, zamanın tasarladığı, hayatın şekillendirdiği binalar olarak tanımlıyorum. Bu binalar vizyonumuzu çepeçevre, yeni bir hayata doğru genişletecek diyor.
  Dinamik Kulenin inşasının 700 milyon dolara malolması ve 2010 yılında yerleşime açılması planlanıyor.
    2. Dubai bu konuda çok gelişmiş. Değişik tasarımlarıyla insanlığı :f73: düşürüyor. Çok da güzel görünüyor. Acaba dairelerin prefabrik ve birbirinden bağımsız olması dayanıklı mı ne dersiniz.:f20:
    3. hala hala daha neler göreceğiz he,başımıza taş yağacak nerdeyse. eline sağlık çilek :f73::f9:
   


Similar Threads: bina şekil
Forum Başlık Tarih
Haberler Suriye Ulusal Güvenlik Binasına İntihar Saldırısı 18 Temmuz 2012
Haberler Yeşil Sertifikalı Binanın Temeli Atıldı 26 Mayıs 2012
Haberler Kayseri Pınarbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına bombalı saldırı 25 Mayıs 2012
Haberler Brezilya'da 3 bina çöktü 26 Ocak 2012
Haberler Beyoğlu'nda 5 Katlı Bina Yandı 25 Aralık 2011